| ___iAho a întrebat:

Salutare tuturor. Dupa ce m-am documentat ceva timp am ajuns la concluzia ca o sa imi cumpar un Renault la 18 ani. Acum vreau sa va cer parerea voastra, care vi se pare mai ok, Megane 3 sau Laguna 3? Auzisem pareri cum că Megane 3 ar fi mai ok decat Laguna dar vreau sa va intreb si pe voi. Masina va fi pe motorina, cel mai probabil 1. 5dci. Multumesc.

19 răspunsuri:
| iHATEIDIOTS a răspuns:

Evita masinile din franta

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Indiferent de an

| iHATEIDIOTS a răspuns:

O sa te pacalesti rau cu ea.Are mii de probleme.Scumpa rau la reparatii.

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Dacia sau o masina mica e buna pentru 18 ani.Cand ai experienta cumpara volvo mercedes mazda bmw audi volswagen

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Dintre toate masinile din asia cumpara doar mazda

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Opel.Evita fiat

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Nu cumpara masini din america

| iHATEIDIOTS a răspuns:

Cumpara masina veche ieftina care sa nu iti para rau după ea. Dupa cumpara buna

| mihai69 a răspuns:

Logan. Sau o Toyota Yaris ori Aygo.

| ___iAho explică (pentru iHATEIDIOTS):

Mazda doar pe benzina sau e ok si pe motorina?

| KovacsB a răspuns:

Megane 1.5 dci este o masina ok, motorul si-a dovedit fiabilitatea.

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru ___iAho):

Masinile cu motorina sunt mai bune la drum lung dar e mai scumpa dar are motorul mai bun

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru iHATEIDIOTS):

Schimburile de ulei se fac un pic mai tarziu de cat la ceea cu benzina.Motorul unei masini diesel de obicei tine mai mult de cat unul cu benzina

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru ___iAho):

Unele masini consuma mai putin de cat cele cu benzina.Intretinerea poate fi mai costisitoare dar motorul unui diesel este mai robust sa reziste mai bine.Intreaba mai multi oameni cu experienta pentru a putea alege

| iHATEIDIOTS a răspuns (pentru ___iAho):

Poti Cumpara si o mazda mai veche marca fiind considerata fiabila pe benzina. Vorbeste cu un mecanic sa vada masina inainte sa o cumperi.

| KovacsB a răspuns:

""Renault ceea mai de rahat firma de masini "La fel ca raspunsurile tale pe acest site

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu ce mașină îți vei cumpăra dar până capeți experiența necesară, să o conducă cineva cu experiență.

| ___iAho explică (pentru Cipi1212):

Pai daca nu o conduc eu atunci cum mai capăt experienta?

| Cipi1212 a răspuns (pentru ___iAho):

Poți să o conduci și tu dar să fie cineva cu experiență lângă tine un părinte, un prieten etc.