| LaUu112 a întrebat:

Se aprinde martorul check engine și îmi da eroarea emission limit dar îmi trage bine in toate treptele și toate turațiile. Precizez ca eroarea apare din când in când și se stinge. Pe nevigatie îmi arată ca am prea mult ulei. Sa fie asta cauza?

4 răspunsuri:
| Badita_Cosmin_1994_3dMn a răspuns:

Depinde de masina. La unele modele este din cauza sondei lamda sau a egr-ului. Poti incerca sa ii dai paginare in treapta 1 si treapta 2 sa vezi daca problema persista

| marc3ll a răspuns:

La mine s-a aprins check engine si a fost din cauza unui soarece care mi-a ros niste fire de la motor.

| LaUu112 explică (pentru Badita_Cosmin_1994_3dMn):

Salut, am înțeles ca dacă era sonda sau debimetru după 3500 de turații mașina nu mai trage. in schimb mie îmi trage foarte bine. Am scos mufa la debimetru și nu s-a aprins alta eroare ceea ce ma face sa cred ca acolo este problema

| LaUu112 explică (pentru marc3ll):

O sa ma uit atent, mersi