| Aunguroancei_Vili_1946 a întrebat:

Turatia la relanti la dacia logan1.6 16v dupa incalzirea motorului scade la 5000. Este bine sau nu.

4 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Daca ai 5000! la ralanti motorul ala e pe punctul sa explodeze!, dar sa presupunem ca de fapt ai vrut sa scrii 500 care e o turatie intr-adevar mica, dar pentru niste sfaturi mai utile trebuie sa spuii daca fluctueaza sau scade lent.

Oricum vezi bujii colatate/uzate, garniturile de la galeria de admisie (aer fals) si motorul electic pas cu pas de la clapeta si in ultimur rand senzorul de turatie.

| KovacsB a răspuns:

Si cand mergi normal cat are 12.000?

suntserios
| suntserios a răspuns:

5000 la relanti?
Nu a decolat încă?

| Aunguroancei_Vili_1946 explică:

Multumire, si admiterea greselii cu 5000 turatii dar ma bucur ca v-ati dat seama c-ai o greseala. Multe multumiri...