| Vilciu_Marian_1984 a întrebat:

Vreau sa pun ambientale pe un Astra j si nu stiu care este firul de pozitie pe aceste fire din panoul de control central al geamurilor, vreau cand pun polzitia sa se aprina si ambientalele, insa nu stiu care este firul de pozitie…. Poza cu firele: https://files.fm/u/73mf69cau

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă nu ai cunoștințe despre electrică, de ce te riști?
O Astra J arzând e mai scumpă decât 100 de lei la un electrician auto.
Ca să găsești plusul, folosești un multimetru sau o lampa de control la 12v...
Dar tu probabil ai desfăcut portiera cu trusa unghii a nevestei, și vrei să faci treabă.

| Vilciu_Marian_1984 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Atat timp cat intreb, inseamna ca nu stiu despre ce este vorba domnule "Mr Proper"?
Un om care este interesat sa afle si sa isi bage nasul face de toate in orice fel, imi ard mie bani, tu dormi linistit. Poti sa desfaci o masina si cu o unghera daca iti merge mana, eventual si capul…?