| pavlusha a întrebat:

Vreau sa pun muzica in tractor MTZ 82.1 dar nu am idee ce trebuie sa am spuneti-mi de la A la Z ce imi trebuie

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, iti trebuie instalatie electrica cu baterie de 12V. Majoritatea tractoarelor sunt asa, sa speram ca nici al tau nu e mai prejos.
Apoi, ai nevoie in primul rand de:
-player
-2 sau 4 difuzoare.
Pentru a le instala, mai ai nevoie de mufe pentru player, fire de cupru litate pentru alimentare potrivite pentru instalatie electrica auto, cablu cu 2 fire moi pentru difuzoare, o siguranta pe fir, si un suport ceva potrivit pentru acele difuzoare, fie un plastic ceva in care le poti prinde in cabina, fie o bucata de placaj (OSB sau PAL).
Daca esti maniac, dupa ce instalezi player si 4 difuzoare auto, poti adauga un subwoofer cu statie de amplificare, la care mai ai nevoie doar de cabluri, se gasesc kit-uri complete.
A avut un prieten subwoofer in cabina IFRON-ului pe care lucra, iar cand dadea drumul la muzica, in timp ce incarca tiruri, toata parcarea era doar a lui, nu puteai decat sa te uiti de pe margine, nu aveai cum sa-l intrerupi laughing

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Cumpara un radio portabil, cel mai usor mod de a pune muzica in tractor.

| pavlusha explică (pentru 1Q):

Ina nu am auzit de asa ceva poti sa trimiti niste foto sau lincuri cu acest produs

| pavlusha explică (pentru 1Q):

Si ti pricalesti