| Mario1996 a întrebat:

A scăpat cineva definitiv de riduri fine de pe frunte? Mie mi-au apărut două riduri fine pe frunte dar tot se văd și mi se pare prea repede la 28 ani.

9 răspunsuri:
| FUVDER a răspuns:

Hmm nu iti fa grij acele riduri vor trece de la sine daca cresc du-te urgent la spital

| ioana748 a răspuns:

Albus de ou, argila verde, miere, impreuna sau separate.
Nu exista definitiv. Imbatranim, nu intinerim. Insa, cu masti saptamanale, hidratare corecta si o crema de fata bună, poti tine sub control ridurile.
Trebuie sa incepi de pe acum cu ingrijirea constanta, pentru ca fata sa te mai ajute si peste treizeci de ani. Daca nu, exista clinici de specialitate.
Sanatate,

| Delllla a răspuns:

Dacă nu ești preocupat de frumusețea ta.

| Cipi1212 a răspuns:

Folosește niste creme pentru riduri.

| Lubeniță38900 a răspuns:

Poți scăpa cu acid. Și ridurile le faci și dacă stai încruntat mult

| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate dar cu o rutina bine pusa la punct si cu solutii puternice folosite timp indelungat nu rahaturi gen aloe vera sau miere.
Acizi exfolianti, retinol, tretinoin (care e momentan cel mai bun ser care folosit constant te scapa de riduri fine si pete si mentine pielea tanara multi ani). Nu toate in acelasi timp, unul singur. Daca folosesti tretinoin trebuie sa il folosesti cu cap pentru ca e periculos daca nu il folosesti cum trebuie

| Mario1996 explică (pentru Furnicuta000):

Și cum se foloseste corecta tretinoin?happy

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Mario1996):

Sunt mii de articole di clipuri pe google, Youtube, tik tok, Facebook, cauta in engleza
Nu pot eu sa fac cercetare pentru tine

| cristi2132232323 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi sau date cu namol