| Anonima010 a întrebat:

Albirea dintilor in moduri naturale!?! Fundawinking

Răspuns Câştigător
| anxxq a răspuns:

Dacă faci o pastă din bicarbonat de sodiu şi puţin suc de lămâie, apoi te speli pe dinţi cu ea o dată pe săptămână sunt şanse mari ca dinţii să ţi se înalbească happy sper că te-am ajutat! Funda?

7 răspunsuri:
| yasmine244 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu( decat 1-2 pe saptamana ) funda?

| KarinaAnastasia a răspuns:

Bicarbonat+lămâie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anxxq):

Lamaia contine acid citric tongue care nu este prea bun pentru smalt.

| 愛日本 a răspuns:

Eu zic sa mergi la dentist pentru o singura albire si de aici ai grija de ei. Cine stie ce poti face tu acasa, ai grija ce iti pui pe dinti.

| anxxq a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat, dar de asta am spus o dată pe săptămână. Şi o dată pe săptămână nu dăunează.

| shainitainii a răspuns:

Sare si bicarbonat! Cele mai bune. Ai totusi grija sa nu exagerezi cu bicarbonatul. Sa il folosesti de cel mult doua ori pe saptamana caci iti distrugi apoi smaltul.

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute