| pantofipantofi a întrebat:

Am 11 zile de cand sunt la regim dar ma gandesc non stop la mancarea "interzisa" intr-un regim, si mor de pofta de multe ori imi ploua in gura, ce pot face pentru a trece peste aceste pofte? sunt o persoana extrem de pofticioasa de felul meu

8 răspunsuri:
| Darcos a răspuns:

Incearca sa te gandesti la mancarea "interzisa" in vise sau in imaginatie...
Cand vezi mancare "interzisa", gandeste-te la alt ceva si nu te mai uita spre mancare

| CharlieHarper a răspuns:

Totul ține de autocontrol, dacă efectiv nu te poți abține nu prea ai ce face. Încearcă să excluzi mâncarea,, interzisă" din orice câmp vizual și să faci ceva care să-ți ia gândul de la asta.

| MescaMascalina a răspuns:

Si eu sunt la regim si am pofte intruna dar am descoperit ca le mai domolesc cu guma de mestecat sau sucuri de fructe. Sa stii ca nu prea exista mancare interzisa intr-un regim. Nu se intampla nimic daca mananci un patratel de ciocolata sau un chips. Moderatia e cheia.

| Jackal7 a răspuns:

Vezi sa nu provoci inundatii de la atata ploaie din gura. Cati cm/metru patrat de precipitatii produci?

| Liviucu a răspuns:

Subscriu la ce spune MescaMascalina.

Insa, daca iei astazi un patratel, maine vei lua doua. Vorba aia, de ce nu? Asa ca mai bine te lipsesti de asa idei, iti vor da curaj si n-ai facut nimic. Fii barbată, gandeste-te ca tot ce se intampla o faci pentru binele tau si ca atunci cand te vei face bine iti vei lua revansa si ii vei da subconstientului dulcele la care viseaza deja de atata vreme. big grin

| MescaMascalina a răspuns (pentru Liviucu):

Eee, la doua patratele deja devenim obraznici laughing cel mai bine ar fi sa ai pe cineva langa tine sa te incurajeze sau sa-ti dea peste mana.

| Liviucu a răspuns (pentru MescaMascalina):

Sau sa... era sa zic eu ceva. Sa-ti dea altceva na! laughing De acord?

| MescaMascalina a răspuns (pentru Liviucu):

Daca tu crezi ca merge. thinking tongue