| DarcieClaire a întrebat:

Am banchetul vinerea viitoare si mi-am luat papuci si rochie de culoarea fisticului iar plicul cerceii si gulerul de culoarea neagra. Chestia e ca papuci sunt decupati si as vrea sa stiu cu ce culoare sa imi fac manichiura si pedechiura. Dar machiajul cu ce culoare sa fie?

Răspuns Câştigător
| LoveForYou000 a răspuns:

Pedichiura si manichiura sa fie neagra iar machiajul tot negru uite aici un link legat de machiaj http://www.youtube.com/watch?v=vs9H709EhwA

FUNDA?

7 răspunsuri:
| oEbru a răspuns:

Papuci?

| DarcieClaire explică (pentru oEbru):

Scuze. M-am grabit si am gresit.

| DarcieClaire explică (pentru LoveForYou000):

O alta combinatie nu mai stii? Sunt in clasa a 8a si nu vreau sa par de a 12 a. Multumesc happy

| JulyStorm a răspuns:

Manichiura si pedichiura ar arata mult mai bine cu un french simpatic, alb sau nude. Prea mult negru strica. si in nici un caz nu te duci cu unghiile negre la banchet!
Iar la machiaj foloseste negru doar in cantitate mica, in combinatie cu o alta culoare, calda.

| DarcieClaire explică (pentru JulyStorm):

Cu portocaliu ar merge sa imi fac unghiile iar machiajul de culoarea piersicii?

| JulyStorm a răspuns (pentru DarcieClaire):

Daca e un portocaliu pastelat, merge f bine.
Iar machiajul e fain culoarea piersicii daca il combini cu ceva putin mai inchis, eventual un maro sau ceva in acleasi ton.

Tine cont ca fardurile sidefate ies f urat in poze! Alege culori mate si eventual un strop de sidef in coltul ochiului si pe arcada.

| BiuL a răspuns:

Eu zic sa ti le faci french cu ceva model pe inelarul mainilor, e cel mai ok, se potriveste la orice tinuta.