| funeralface a întrebat:

Am citit undeva cum că amestecând un pic de pastă de dinți cu o linguriță de praf de copt, o linguriță de apă oxigenată și jumătate de linguriță de apă obți o soluție pentru albirea dinților. Este adevărat sau posibil?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Pentru albirea dintilor poti sa folosesti doar bicarbonat de sodiu pus pe pasta de dintii si apoi sa te speli normal. Urmezi procedeul o data pe saptamana, nu mai mult, pentru ca risti sa iti distrugi smaltul si o sa observi ca dintii o sa albeasca o nuanta.
Eu am incercat asta si am observat ca mi s-au albit dupa prima utilizare.

4 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Nu eu ti-as recomanda sa nu folosesti asta pana nu intrebi un medic. Funda?

| mary4048 a răspuns:

Cu apa oxigenata s-ar putea sa-ti albesti si limba!;laughing)..Incearca totusi pasta de dinti cu bicarbonat de sodiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mai bine încearcă pasta de dinţi cu bicarbonat de sodiu.
Te pup!

| funeralface explică (pentru RandomGirl):

Mulțumesc frumos.