| Pixxie00 a întrebat:

Am o mare problema! De la un timp ma simt foarte foarte foarte urata. Acum cateva luni (4-5) ma uitam in oglinda si imi spuneam: uite-o pe cea mai frumoasa persoana din lume, ma vedeam super frumoasa si ma credeam perfecta. Nu mi-am facut schimbari la par sau la fata sau asa... doar mi-au aparut cateva cosuri dar nu conteaza asta. Ideea e ca brusc ma simt foarte foarte urata si nu stiu de ce? ce sa fac ca sa ma simt frumoasa din nou? crying((

Răspuns Câştigător
| fuckeveryone a răspuns:

Am si eu multe momente de acest fel. Am inteles ca asa este la pubertate. Nimic nu ne mai place. Mi s`a intamplat sa imi cumpar o pereche de blugi si dupa o saptamana nu imi mai placea deloc cum stateau pe mine... Mda... Asta este varsta. Mereu ti se va parea o persoana mai frumoasa, mai buna si mai inteligenta ca tine.

8 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Să ai încredere în tine
Multe persoane din cauza unora care îi jignesc sau i-au câteva kilograme în plus, încep să se complexeze
Sunt una dintre acele persoane, şi nu pot să am încredere în mine...
E foarte nasol, cred că o ştii pe pielea ta, tot ce trebuie să faci e să ai încredere în tine!
Numai bine!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa crezi ca esti frumoasa. Indiferent ce vezi tu in oglinda. Puterea subconstientului este colosala. Spune cu glas tare "sunt frumoasa" de multe ori si subconstientul te va face sa reactionezi ca atare.
Cineva zicea "suntem ceea ce gandim". Adica gandim rau...rau se va intampla, gandim bine (optimist, pozitiv)...bine se va infaptui.
Din cauza ca te crezi prea frumoasa,acum un fleac iti darama tot castelul tau de carti de joc!
Trebuie sa pui si o anumita masura in aprecieri, nu sa sari de la o extrema la alta.
Si-apoi, frumusetea este apreciata de ochiul care te priveste, mai mult decat de tine. Ca tu te poti crede frumoasa pamantului si totusi sa nu fii privita ca atare.
Este o vorba in popor :"Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"
P.S. Asa cum zici ca acum cateva cosuri te face urata lumii, nu cred ca fara ele erai miss unives.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Probabil ţi-ai şters oglinda de praf.

| Mădă0611 a răspuns:

Poate esti in love. :)) Eu doar atunci ma simt urata, pentru ca ma compar cu el, si daca imi place, e logic ca e cel mai cel.
Ia arunca un ochi aici --> http://i190.photobucket.com/albums/z301/katren_kate/pic20798.jpg Mai esti urata? :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Knife is your friend!

| inna07 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a aparut una mai frumoasa ca tine la orizont si ti-a disparut narcisismul asta pitipongesc.
Mai bine...happy

Răspuns utilizator avertizat