| anonim17 a întrebat:

Am o problema cu parul, care de vreo 2 - 3 luni sta mai drept. Era ondulat spre cret de cand eram mica. Nu stiu ce s-a intamplat cu el. Nu am folosit placa prea des, de vreo 4 - 5 ori in ultimele luni. Ce imi recomandati pentru a redeveni ondulat?

Răspuns Câştigător
| lauriss86 a răspuns:

Faptul ca ti s_a indreptat poate fi de la balsam sau masca pe care le folosesti poate chiar de la sampon.e simplu,cumpara ceva pentru par ondulat, pentru onduleuri mai bine definite, eu dupa ce il spal il urc in mijlocul capului intr_o coada si il fac coc si a doua zi sta ondulat. pupici

2 răspunsuri:
| ancutza_4814 a răspuns:

Pai am o colega care are parul drept drept si cand era mica il avea putin cretuliu.Eu il am cret si m-am saturat sa-l am asa.Stiu de la ea ca noaptea, dupa ce face baie nu se usuca si se joaca cu el.nu stiu cum sa-ti zic.il da in toate partile,il rasuceste cu palmele, iar seara cand se culca asa cu parul ud, el dimineata e zburlit si mai cret.
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A
uite iti poti face asa.e usor.:)

| anonim17 explică (pentru ancutza_4814):

Si eu acum 3 luni cand il aveam ondulat- cret mi-l doream drept, dar acum cand ma uit la poze mi-e dor de el si chiar imi pare rau ca am inceput sa mi-l fac cu placa. Asa ca bucura-te ca il ai cret!
Oricum, iti multumesc pentru idei!