| anonim17 a întrebat:

Am o problema cu parul meu, care pana acum 2-3 luni era ondulat spre cret. In ultimul timp sta mai drept si nu stiu de ce. Nu am folosit placa des, doar de 4-5 ori in ultimele luni. Ce mi-ati putea recomanda?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Pai draga mea, parul tau, ori ti-l tii prea mult in coada,ori, nu stiu nici eu, de obicei parul drept devenea brusc ondulat,dar al tau,din ondulat in drept,cam greu de explicat!

Ai putea sa ti-l mai pui noaptea pe moate,asa nu multe suvite,pentru a-i da din nou senzatia aia de par ondulat,cu bucle rebele!
Punandu-l pe moate [ bucati din material textil sau carton etc. ], nici nu o sa-l arzi, nici nu va suferi vreo cadere brusca a parului etc.

O alta explicatie ar fi ca desi tu nu folosesti placa des,poate chiar atunci cand o foloseai putin,ti-a afectat putin parul,iar el acum a devenit mai drept,s-a obisnuit cu placa probabil, chiar daca tu o foloseai rar.

Daca o sa il pui tot asa pe moate sau sa-l tii impletit cand dormi [ ori cu ondulatorul, dar il cam arzi], parul tau o sa fie cam tot timpul ondulat si o sa-si revina la vechiul stil de par ondulat-cret.
Succes.

2 răspunsuri:
| Kiki2001 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU
Osa-ti placa, sunt sigura!

| anonim17 explică (pentru LoveForShania):

Multumesc pentru sfaturi!