| Alin_George_1988 a întrebat:

Am o problema, ma bronzez foarte repede si cand zic foarte repede si 10 min de stat la soare e destul, sunt destul de brunet ce pot face sa raman asa?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai o piele care atrage soarele. Nu ai ce face, singura solutie este sa eviti sa iesi afara la orele amiezii cand soarele arde tare. Daca totusi e musai, poarta o șapcă cu bordura lată, ca sa protejezi fața, uite la ce ma refer:http://www.google.ro/......tp?/imgres

| pynnk a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. poti folosi o crema de soare 30 sau le poti folosi pe cele de copii sunt mai scumpe dar sunt foarte bune, sa nu folosesti ulei.am facut si eu prostia asta si mi-am ars pielea foarte rau.crema este cea mai buna.bafta:*

| Alin_George_1988 explică (pentru pynnk):

Ok, mersi

| groaha a răspuns:

Faci plaja doar dimineata pana la ora 10 si dupa amiaza iesi la soare la orele 17

| pynnk a răspuns (pentru Alin_George_1988):

Nu ai pentru ce oricand :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti crema cu SPF50 si asta e happy.

| Alin_George_1988 explică (pentru anonim_4396):

Si nu ma mai bronzez deloc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alin_George_1988):

Teoretic asa ar trebui sa fie fiind cel mai mare factor de protectie dar pe la practica cred ca nu e 100% asa. Ma gandesc ca o tenta usoara tot prinzi.
Te-ar putea lamuri aceste articole, sunt foarte bine structurate si sfaturile sunt profesioniste
http://pasagera.ro/ma-bronzez-sau-ma-protejez-de-soare.html
http://pasagera.ro/autobronzantele-produse-si-aplicare.html
te poti uita si prin arhiva daca te mai intereseaza si alceva, sunt sfaturi constructive. Pe mine m-a ajutat mult sa nu mai dau banii pe tot felul de creme care nu erau bine facute.