| MadutzaPuP a întrebat:

Am ochii albastri verzui cu ce culori pot sa ma machiez?

Răspuns Câştigător
| Natalia_8837 a răspuns:

Si culoarea ochilor mei este la fel.Eu iti recomand ca ziua sa te machiez cu un fard de ploape maro deschis... poate chiar ceva spre crem, iar daca vrei ceva mai special ii poti contura si cu un eyeliner negru, iar obligatoriu la sfarsit rimel negru si un gloss piersica sau roz pal.Insa daca vrei un machiaj de seara iti recomand nuantele de auriu, roz\albastru sidefat. Sper ca te-am ajutat.
P. s.: In general ochii albastrii verzui iti recomand sa ii machiezi cu nuante de auriu, roz pal, crem si maro deschis.happy

15 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Nu te machia.

| VladimirPutin a răspuns:

Vezi ce înțelept e mat31new?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ochii albestrii merge foarte bine sa-l conturezi cu un creion si sa-l il dai cu un fard cu o nuanta de gri.Cunosc o fata care are ochii tot la fel si ii sta f frumos. Dar inca o intrebare, esti bruneta, blonda sau roscata? happy

| delia1999 a răspuns:

Negru, de obicei asteasta culoare merge cu orice, dar poti incerca si si un galben -verzui

| mat31new a răspuns (pentru VladimirPutin):

Pai normal, daca intalnesc o fata si imi place de ea, cine stie cum arata fara machiaj.

| Ecaterina a răspuns:

Nuanta machiajului care flateaza cel mai bine ochii tai este compus din nuante de movuri inchise, pruna, visiniuri, lila-uri si pasteluri, griurile inchise, bronzuri si auriuri, tonuri de verde inchis, cupru, rozuri calde medii, nuante de piersica si caisa.

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Sper să te ajute acest video:

http://www.youtube.com/watch?v=8tCo0tL5IU0

Sau poți să te machiez așa cu o fac eu de obicei:

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Dar totuși eu ți-aș sugera să nu te machiezi. Natural e mai frumos :)

Oricum, sper că te-am ajutat :)

| MadutzaPuP explică (pentru anonim_4396):

Satenalaughing

| mrBean008 a răspuns:

Maro cacaniu cu insertii de verde mucegai

| ღKimKimmyღ a răspuns:

Gri, maro, violet.

| VladimirPutin a răspuns (pentru mat31new):

Absolut

| YayuK a răspuns:

Ochii albastrii cat si cei verzi sunt foarte bine pusi in evidenta cu farduri de nuante apropiate de cele ale pamantului gen: diferite nuante de maro si bej. Eu am ocii verzi si asa ma fardez pentru a imi pune ochii in evidenta. De altfel, poti incerca si cu un linner simplu si putin rimel. Depinde de cat de mari ai ochii :*

| pwp a răspuns:

Albastru deschis, roz pal, portocaliu..culori deschise in general

| Wowhow a răspuns:

Uuuu. ce dragut! Vreau si eu! laughing Revenind la subiect, cred ca s-ar potrivi maro, negru, roz si rosu.Bafta! happy