| Aldutssss31 a întrebat:

Am slăbit foarte mult(20 de kg)iar acum am ramas cu un corp deformat(surplus de piele pe burta, sani lasati, picioare naspa)ce as putea sa fac? Doar prin sport se poate rezolva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chirurgie de specialitate. Costa cam mult dar se poate.

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Poti incerca sa faci sport si sa cresti masa musculara, astfel inca pielea care inainte incojura grasimea, sa inconjoare masa musculara acum, dar daca este un surplus mare de piele, doar prin chirurgie plastica poti rezolva problema.

| IONY81 a răspuns:

Si eu am slabit 32 kg in 2 luni. Si dupa am rămas cu un corp aiurea dar am inceput sa fac sport cam 30 minute pe zi. Alergam prin casa si uite asa s-a tonifiat pielea.

| Aldutssss31 explică (pentru IONY81):

Si e vreo diferență mare? adică nu mai ai surplus de piele?

| Balalau95 a răspuns:

La burta in teorie, reuesti pana la urma, totusi, femeile insarcinate nu raman cu surplus de piele la burta, si sportul ajuta, insa la sani, chiar nu ai ce sa faci decat chirurgie plastica, acolo sportul nu o sa ajute

| romeo78 a răspuns:

Ai făcut bubă pe piele sănătoasă.
A slăbi cu cap, cu medic, e bine!
A slăbi după ureche e un dezastru.
Cu internetul era simplu de aflat consecințele unei slăbiri forțate și rapide.
Dacă în 12 luni ați fi slăbit 20 de kilograme în paralel cu exerciții fizice recomandate de un antrenor, nu ați fi avut aceste probleme.
Așa puneți bani deoparte și faceți operație estetică.
Sau, e o vorbă românească: cui pe cui se scoate.
Mai clar: ați slăbit 20 de kilograme, puneți la loc 10 kilograme, cât să se întindă pielea, apoi cu sport, regim alimentar dat de medic, slăbiți din nou, dar mai încet, în 3-4 luni.
Sănătate!