| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu ceva ce pot sa folosesc sa nu mi se deterioreze parul de la placa in afara de sampon balsam si masca de 2 ori pe saptamana cu ulei de ricin si altele laughing Folosesc placa, cam de 4 ori pe saptamana.si am vazut ca parul incepe sa mi se usucethinking mersi

Răspuns Câştigător
| federerdinamo a răspuns:

De la placa ti se face parul asa.winking. EU zic mai bine sa nu te mai indrepti deoarece dupa ceva timp parul nu va mai fii la fel...lasa-ti parul cum il ai de un unde stii ca nu vei arata mai binesmug?

3 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Pfoai. Aia da. Regret sa-ti spun ca la o folosinta atat de frecventa a placii, nu ai ce sa faci in privinta deteriorarii parului. Ar trebui sa folosesti ceva protectie impotriva caldurii cu care sa-ti dai pe par de fiecare data inainte sa-l intinzi cu placa sau sa-l coafezi cu orice alt aparat, dar nici asta nu-ti asigura o protectie completa. Nu ar trebui sa folosesti placa atat de des. E crunt pentru parul tau si in curand o sa fie crunt si pentru tine, pentru ca va veni o zi in care o sa fie atat de uscat incat n-o sa-ti mai stea nici intins cu placa si o sa inceapa sa ti se rupa pe la mijloc sau sa-ti cada. Eu zic sa renunti putin la placa. Gaseste si alte metode de coafare care sa nu presupuna arderea parului. Foloseste placa doar din cand in cand daca chiar vrei sa-ti intinzi parul.

| ruxybelle a răspuns:

Pai... stiu problema si eu imi indrept parul dar nu atat de des. Exista un spray impotrica arderii firului de par de la Tony&Guy http://www.cerecomand.ro/......ray.jpg... uite asa arata. Si este foarte bun :> Il poti gasi la farmaciile seniblu.
Sper ca ti.am fost de ajutor;)

| DivinityBoy a răspuns:

Depinde ce fel de placa ai...de exemplu eu imi fac parul la un prieten si are 3 straturi:teflon, ceramica si un strat subtire de diamant si nu am nici o problemawinking