| adrryana a întrebat:

Baza de machiaj stopeaza lucirea fetei? adica daca de dai cu baza de machiaj inainte nu iti mai luceste fata asa de tare? Asa am auzit. Este adevarat? merita sa cumpar o baza de machiaj?
Ofer funda!

4 răspunsuri:
| ViorelaVio a răspuns:

Inj primul rand baza protejeaza tenul de fondul de ten care nu este asa bun, apoi opreste luciul fetei este bun iti recomand :*

| ViorelaVio a răspuns (pentru ViorelaVio):

In*

| chuppabu a răspuns:

Depinde de ce baza de machiaj alegi, sunt speciale pentru ten ten gras. Dar pentru a bloca luciul natural al tenului cumpara o pudra translucenta cu care te dai dupa ce te'ai machiat. Scopu pudrei e sa fixeze machiajul in ten si sa blocheze luciu natural. Da'i pe google sunt sigura ca vei gasi destule, vezi numai sa fie de calitate, nu vrem sa ne punem produse ieftine pe fata nu?

| stefania94 a răspuns:

Baza de machiaj ajută machiajul să reziste cât mai mult.