| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva epilare definitiva cu laser dioda? Eu am facut 3 ședințe și nu am scapat mai deloc de par. Voi ce părere aveți? Merita? Sa continui?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista epilare definitiva cu laser.
A facut fii-mea 10 sedinte, si tot i-a revenit parul dupa 1 an.
Bani aruncati la gunoi.
Intai isi cumparase un laser personal, pe care daduse vreo $2000 dar a fost o epilare temporara, fiindca tot i-a crescut parul.
Mai tarziu, a mai dat vreo $1000 pe 10 sedinte ca sa elimine parul definitiv, tratament de ultima generatie cu laser. Ghici? Parul tot a crescut, ca-i hormonal si indiferent cat l-ai smulge sau ai actiona asupra radacinii lui, tot creste, fffff incet, dar la un moment dat, tot iese din piele.
Personal nu cred ca merita nici banii si nici efortul!

| Quassaar a răspuns (pentru Violleta2022):

La fiică-mea a avut efectul scontat. Are un IPL Philips Lumea Prestige și a scăpat de mai bine de 80% din pilozitatea de pe picioare. În instrucțiuni scrie faptul că are eficiență mai mare la persoanele cu parul mai închis la culoare. Oricum este foarte mulțumită de rezultat. Efectul se vede după un an de utilizare. Îl folosește cam de 3 ori pe lună. Acum din ce in ce mai rar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Quassaar):

Asta spun si eu, ca NU exista epilare difinitiva, doar o reducere a volumului de par, o incetinire a ritmului de crestere, dar nu exsta epilare definitiva (de genul: te epilezi azi sau faci 10-20 de sedinte si nu mai creste niciodata parul).

| zilog a răspuns:

Cât a costat? fce si la bărbati inghinal

| Kisses a răspuns (pentru zilog):

Da, 350 lei

| Quassaar a răspuns (pentru zilog):

Cel de la Philips este in jur de 2000 de Ron. Poți face și inghinal și axile. Pe fața și alte "zone" sensibile este contraindicat.

| Anaasstasssssiaa a răspuns (pentru Violleta2022):

După epilarea definitiva cu laser, intre 6-10 ședințe, se face întreținerea o singura data pe an sau de doua ori, altfel normal ca o sa crească iar!