| marypoppins a întrebat:

a folosit cineva stampila de unghii konad pentru modele? daca da de unde ati luat-o si se gasesc si placute separat? o recomandati?

4 răspunsuri:
| SunshineLove a răspuns:

Buna! Te referi la stampila aceea roz? Daca da, ei bine nu o recomand absolut deloc! Mi-am luat eu intr-o zi, si timp de o ora am tot incercat sa-mi pun un model pe unghii, dar nu se ia. Adica ramane foarte putin lac in forma aceea din metal, iar cand pui stampila aceea peste, se ia doar putin (sper ca ai inteles), si cand presezi pe unghie nu se pune nimic. Si da, sunt si placute cu forme separat, cel putin la magazinul de unde mi-am luat eu pachetul, erau si separat cu 1 leu bucata, dar sincer nu le recomand happy

| marypoppins explică (pentru SunshineLove):

Ai luat jos folia de pe placute? este transparenta, dar dupa ce dai cu unghia se vede si o poti lua jos...e originala? adica scrie pe razuitor sau placuta "KONAD"?

| Bondarel99 a răspuns:

Daca iti iei chinezarii ieftine din piata normal ca nu sunt bune de nimic, la ce sa te astepti?
Fata a intrebat de produsele konad, nu imitatiile facute de chinezi...
http://www.micmag.ro/
Asta e distribuitorul oficial al produselor konad in Romania. Poti comanda de pe site sau daca esti din Bucuresti le poti ridica direct de la sediu.

| SunshineLove a răspuns (pentru marypoppins):

Da, am luat jos folia. Hmm, poate asta o fi problema, nu scrie KONAD nicaieri. Dar la toate magazinele unde am vazut, erau la acelasi pret de 6 lei, si toate erau la fel (deci nici pe celelalte nu scria KONAD). Nu stiu, poate tu ai noroc si gasesti originala happy Bafta! :*