| anonim_4396 a întrebat:

Am 25 de ani, 163 inaltime si 80kg, si daca mananc si daca nu mananc raman la aceiasi greutate, nici nu scade dar nici nu urca, am picioarele foarte groase, cum as putea sa le mai,, subtiez", mentionez ca nu am acces la sala si nici posibilitatea de a tine diete, nu am de unde cumpara cele necesare. Dau FUNDA celui mai complet raspuns, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andr33yy a răspuns:

Dar ai internet. iti este de ajuns, ai incercat sa faci exercitii? Daca mancarea nu iti influenteaza greutatea, incearca cu exercitii

19 răspunsuri:
| DaBo03 a răspuns:

Uite daca vrei sa slabesti nu folosi de loc sare in mincare.Dar daca nici nu slabesti nici nu te ingrasi atunci asta-i greutatea corpului ta definitiv adica toata viata vei avea 80kg asta insemna ca ori ai oasele grele si mari ori asa-i organismu tau.

| mykydutza08 a răspuns (pentru Andr33yy):

Ma simt bine asa cum sunt, nu am burtica sau colacei, kg sunt asezate destul de bine, singura problema este cu picioarele, as vrea sa mai dau jos pentru a intra si in pantaloni, iti multumesc pentru raspuns, de asta am nevoie, si de alte pareri ca de documentat singurica m-am tot documentat.

| Andr33yy a răspuns (pentru mykydutza08):

Pai asa trebuie, sa te simti bine asa cum esti

| positivity a răspuns:

Problema este că tu nu faci sport.
Dacă ai face sport, iar pe lângă ai avea și o alimentație sănătoasă, sigur ai vedea diferențe în cateva luni.

| mykydutza08 a răspuns (pentru positivity):

Nu mananc decat fructe, legume si in rest tot ce gatesc o fac fiert, la cuptor sau la gratar, nu mananc paine, paste, dulciuri...un sport anume nu fac, e adevarat, dar pot spune ca miscare fac cateva ore pe zi....stau la tara.

| Laura927 a răspuns (pentru Andr33yy):

Ce naiba mancarea nu iti influenteaza greutatea?
Daca bagi in tine ca in frigider cum sa nu te ingrasi?
Taci daca nu stii ce vorbesti!

| Laura927 a răspuns (pentru mykydutza08):

Ei nu mananci, mananci si ne minti pe noi aici, de fapt te minti pe tine ca doar nu este avantajul nostru!
Termina cu mancarea gătită si sucuri snak-uri, ciocolata etc.
Ia mănâncă tu legume fierte si pui fiert si ai sa vezi cum slăbești!
Daca nici asa nu slăbești inseamna ca ai o bola legată de tiroida! SI TREBUIE SA MERGI LA MEDIC!
Crezi ca daca tu tii dieta 1 săptămana slăbești?
Dieta este pentru cel putin 2 luni si abia atunci ai sa vezi rezultatele!

| Laura927 a răspuns (pentru DaBo03):

Taci sa nu mai zici asta nimănui!
Are oasele grele?
Chiar?
Arata ca un mic butoi plin cu grăsime!
Cum naiba sa fie greutatea de 80kg la 1, 60 m pentru toata viata?
Tu cred ca ai probleme de aproximare!

| Laura927 a răspuns (pentru mykydutza08):

Nu ai burtica sau colacei?
Pai mai fata, tu ai cel putin 25 de kilograme in plus fata!
Eu am 1, 62 m si 58 de kg si mi se pare ca as vrea sa dau jos 3 kg, ar fi greutatea ideala pentru Înălțimea noastră!
Tu ai 25 in plus, tu nu ai oglinda acasa?
Nu intri in pantaloni?
Tu nu vezi ce problema ai?
Crezi ca ai venit aici ca sa gasesti compatimire sau sa gasesti raspunsuri la PROBLEMA ta!
Daca tu te-ai obișnuit ca sa te vezi in fiecare zi la volumul tau asta nu inseamna ca si ceilalți sunt de aceeași părere ca si tine, toți te vad grasa!

| mykydutza08 a răspuns:

Multumesc frumos pentru jigniri laurikmic, eu nu ma aflu aici ca sa insult lumea, este treaba ta daca te simti frustrata, sanatate si sa auzim numai de bine.

| mykydutza08 a răspuns (pentru Andr33yy):

Multumesc pentru comentariile civilizate, sanatate si numai bine!

| mykydutza08 a răspuns (pentru Laura927):

Va recomand sa va documentati mai bine si sa treceti pe la scoala de bune maniere si bun simt.

| Andr33yy a răspuns (pentru mykydutza08):

Nu asculta de aia ma. ca cine stie ce are aia pe creieras laughing
daca este adevarat ce spui tu ca mananci asa. e foarte bine. doar ca ai nevoie de sport. mergi pe jos mult, alearga, sau mergi cu bicicleta.
daca nu ai treaba nu freca menta in casa. iesi afara si fa miscare

| mykydutza08 a răspuns (pentru Andr33yy):

Nu ma deranjeaza persoanele de genul, nu arata decat ca au anumite probleme de natura psihica. La mine sa declansat totul dupa nastere, in 2 luni de zile am ajuns de la 56kg la 80kg si acolo m-am blocat. Faza cu mersul la doctor a zis-o bine, doar ca ma simt bine, nu am probleme de sanatate si am cu totul ale prioritati.
Si inca ceva Andrei, punete pe treaba si fa vreo zece copilasi, nu de alta, dar asa mai facem si noi oameni cu bun simt, sanatate!

| Andr33yy a răspuns (pentru mykydutza08):

2-3 da. dar nu 10 prea multi laughing
si mai am de asteptat cativa ani. ca am 17 ani laughing

| mykydutza08 a răspuns (pentru Andr33yy):

Ziceam si eu, asa....pe viitorwinking

| Laura927 a răspuns (pentru mykydutza08):

Nu trebuie sa vorbesti cu dumneavoastră suntem aproape de aceeași vârsta!
Sa nu te deranjeze adevarul, ai 25 de ani, acus corpul tau nu o sa mai fie asa ușor de controlat ca acum!
Fa ceva acum cat încă esti tânara!
Sper ca ți-am deschis ochii si nu continui sa te minti!

| Andr33yy a răspuns:

Nu sunt gras. La 58 kg. pentru 1, 66 1 an de sala si 17 ani ti se pare gras?
sunt persoane si grasele. e problema lor cum arata. de ce le-as discrimina?

| Laura927 a răspuns (pentru Andr33yy):

Nu m-am referit exact ca esti umflat laughing scuze, eram nervoasa!
Ma enervează faptul ca oamenii se mint pe sine ca arata bine cand de fapt sunt grași!
Fata aia omsa ajungă obeză foarte curând!