| popescucarmen43 a întrebat:

Am o mare problema cu unghiile! Am folosit lotiunea de la farmec cu b5 si acum folosesc uneori de la eveline un lac 8 in 1 sunshine.Am unghiile moi se indoaie si foarte subtiri, unghia mare de la degetul mare e aproape transparenta crying crying ce sa fac? Va rog tare mult

8 răspunsuri:
| Karina85 a răspuns:

M-am confruntat si eu cu aceasta problema pe care am rezolvat-o cu tratamentul de unghii de la Trind. Nu este foarte ieftin, dar pe mine m-a salvat.

| Robber01 a răspuns:

Poti sa gasesti la farmacie un tratament. Ceri intaritor de unghii si rezolvi si usor si rapid. Doar sa te tii de asta. Succes!

| Heureuse a răspuns:

Dacă ai defel unghiile noi si folosești mereu oja-acetona sau gel acestea se deteriorează si mai mult. Încearcă sa eviți aceste lucruri si apelează la un tratament din farmacie.

| anamariarot a răspuns:

De cat timp il folosesti pe cel de la eveline? La mine in cateva zile a inceput sa-si faca efectul

| popescucarmen43 explică (pentru anamariarot):

Il folosesc de o saptamana.dar problema e ca se decojeste repede de pe unghii... :\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Livestrong.com/article/519823-vitamin-d-deficiency-peeling-nails/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Biotin.

| DianaMonica08 a răspuns (pentru popescucarmen43):

Si eu am cel de la eveline deja de mai bine de o luna, ai citit ce scria pe el? Cum sa il folosesti? Trebuie sa te dai in fiecare zi cu el, dar fara sa il stergi timp de 3 zile, dupa cele 3 zile stergi, si aplici iar, si tot asa. iar dupa cateva luni de tratament (in care nu te mai faci cu oja) il folosesti drept base coat pe mine m-a ajutat foarte mult.