| Izzy141 a întrebat:

Am o mare problema. Deci am inceput de mustata. Parul meu este negru... nu se vede foarte tare dar ma deranjeaza. Problema este ca mama mea nu ma lasa sa mi.o epilez. Ce pot face?
Si daca imi spuneti de apa oxigenata as dori sa stiu si cum se foloseste. Dau funda si vot pentru cel mai buna raspuns! :*

7 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Poi nu ii spune mamei tale si ia doar firele care se observa cu penseta. happy

| biiannncaa a răspuns:

Fa rost de ceva bani si du-te singur la salon sa ti-o epileze cu ceara. happy :*

| Labyrinth a răspuns:

O pensetă costă cam 7 lei, aşa. Îţi poţi lua nişte benzi cu ceară speciale pentru faţă, se găsesc la raionul cosmetică din orice hypermarket. Cu apa oxigenată nu rezolvi prea multe că doar îţi decolorează părul şi-n soare tot or să se vadă firele blonde.

| BombonicaXD a răspuns:

Ohh,stiu cum e sa nu te lase mama! Pai, ia-ti cu penseta firele de par foarte vizibile si dati cu corector sau fond de ten peste mustata, si continua s-o rogi sa te lase sa te epilezi.Sau de ce nu iti strangi tu niste banuti si te duci sa iti cumperi niste benzi de ceara speciale pentru fata(costa cam 20 de lei) si te faci cand nu e ea acasa, asta atata timp cat nu e prea vizibila ca sa nu isi da seama.Eu m-am facut 2 ani la rand cu benzi fara sa stie mama si in timpul ala nici nu a banuit.Iar daca te descopera ii spui adevarul:te simti complexata de mustata! Sper ca te-am ajutat!

| Izzy141 explică:

Hmm. Nu prea conteaza daca se vede in soare. Alte persoane nu si.o epileaza si nu li se vede straight face practic nu ma deranjeaza ca e acolo dar nu.mi place ca se vede. Deci ceva cum sa nu se mai vada fara sa o epilez vreau big grin

| ScurtelEDoctor a răspuns:

Las-o să creasca! Pun pariu ca îţi va sta bine...

| Izzy141 explică (pentru ScurtelEDoctor):

Nu mai creste. doar ca momentan vreau sa fac sa nu se mai vada si dupa sa o epilez rolling eyes