| blackporcelain a întrebat:

am o problema majora, la breton am un vartej, adica oricat l-as da cu placa de par ca sa-l indrept sta putin timp(cam o ora) drept si normal si dupa iar se increteste, problema e ca doar o suvita ma scoate dn sarite, am incercat sampoane si tot felul de minuni, va rog sa-mi ziceti si mie ce sa mai fac sa stea drept, oare fixativul functioneaza?

6 răspunsuri:
| chibiusa a răspuns:

Cand ai vartej in breton evita sa poti breton drept, pentru ca arata ca naiba, niciodata nu va fi aranjat orice ai face.

incearca sa iti faci un breton pe o parte, dar pe partea opusa vartejului. daca ai vartejul pe dreapta, atunci bretonul sa-ti vina pe stranga si invers.astfel vartejul va fi fix unde trebuie sa fie curbura bretonului si in afara faptului ca bretonul arata foarte bine si are o curba frumos definita...nimic rau nu se intampla.

ca sa-ti iasa bine acest lucru, cel mai bine e sa mergi la un salon sau la o coafeza priceputa si sa-i arati exact unde iti este vartejul.

stiu sigur ca functioneaza chestia asta, pentru ca sora mea, are vartej si doar asa isi face bretonul si iese super super tare.

| PrecioussGirl a răspuns:

Poate ar trebui sa lasi bretonul sa creasca si sa il lasi asa.
cauta o frizura care sa te avantajeze. poate ceva fara breton...
in scari thinking

| mriuls a răspuns:

Da'te cu gel

| missGirlDeea a răspuns:

Dar nu ai incercat sa-ti les bretonul sa creasca apoi sa-l dai pestee cap?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca asta e o problema majora, cum ar fi ca maine sa afli ca ai cancer?

| Alex9_9912 a răspuns:

Buna.In primul rand vreau sa mentionez ca raspunsul lui EFRUMUSETI(daca asta e o problema, ce ar fi sa afli maine ca ai cancer) e stupid.Pentru unele persoane conteaza si un cos poate sau un fir de par rebel.De aceea suntem diferiti.Eu ce sa iti spun,cauta sa iti cumperi o crema pentru parul drept, si eu am si este foarte buna(de la John Frieda dar din pacate nu se gasesc produsele John Frieda de cumparat in Romania.le-am cumparat din Germania)sau ceva... vreun ser pentru mentinerea parului drept. Oricum, ceva profesional.hairzone.ro,colorstyle.ro sau pe carespot.ro vei gasi.Salutari