| alla21 a întrebat:

Buna,as dori sa sttiu cum pot ajunge de la negru la roscat mai exat violet inchis de la syoss(nuanta3-3) menttionez ca m-am vopsit bruneta acu 2 luni si acu am incercat acest violet inchis dar nu mi-a iesit evident decat la radacini si restul parului cu reflexii, nu as vrea sa ma mai decolorez, oare daca mai folosesc 1 tub de oxidant la urmatoarea vopsirea pe langa cel care il; are vopsea se va mai deschide putin? ca am inteles ca da ....help me

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu daca ajuta, eu am experienta doar cu nuantele de blond...ca sa fii sigura aplica vopseaua pe o suvita si vezi cum iese ca sa fii sigura ca nu-ti distrugi parul degeaba...

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu face experimente singura...un tub in plus de oxidant doar o sa-ti distruga parul si mai tare si fara niciun rezultat.Trebuie sa scapi mai intai de negru, prin decapaj, dar mai bine te-ai duce la un salon. Daca mai faci multe experimente o sa ramai fara par in cap.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru alla21):

Nu prea cred...din negru(mai ales vopsit) nu poti scoate o culoare mai deschisa fara un oxidant puternic.Cel cu care vine vopseaua mi se pare ca e de 9% deci nici daca folosesti 3 tot nu iti iese si nu cred ca merge daca te vopsesti de mai multe ori, mai rau iti strici parul. Daca te decolorezi vei obtine un roscat usor deschis(uita-te la min 6.00)
http://www.youtube.com/watch?v=S8HOPj98kQE
Dar nici pe roscatul ala nu cred ca se prinde violetul pe care il vrei tu.Zic ca mai bine te duci sa te rezolve la un salon.
Si eu m-am vopsit acasa si dupa 3 vopsiri deja a inceput sa-mi cada parul foarte mult si parul meu s-a subtiat si e ars.Si nici macar nu folosesc decolorant, ci o vopsea care deschide 4 tonuri. Daca tu continui sa faci experimente vei ajunge in aceeasi situatie ca mine...

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru alla21):

Palette,Wellaton,Garnier...cele mai deschise din gama...

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru alla21):

Nu stiu sigur dar unde e vopsea neagra s-ar putea sa iasa niste reflexii roscate, iar unde e mai deschis sa iasa un roscat mai intens.Dar vopseaua trebuie sa fie foarte deschisa ca sa ai rezultate.Cam asa:
http://www.google.com/......tp?/imgres
Parul tau va fi un curcubeu, sigur vrei asta? :))

Răspuns utilizator avertizat
| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional