| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Aș dori să vă întreb, bărbați și femei sunt numai cei între 18/30 de ani?
Nu de alta, dar dacă cauți pe internet haine pentru bărbați sau femei, îți dă la rezultate cu gigoloi și tot felulu de bibițe între 18/30 de ani!
Moda se încadrează între 18/ 30 ani?

5 răspunsuri:
| Sekim a răspuns:

Salut
Da, hainele pentru bărbați și femei sunt de la 18 ani in sus ( S M L ). Și copii este la fel, scrie vârsta și au tot la fel ( S M L ).

| Drkurt01 a răspuns:

Poti sa cauti haine pentru barbati de 50 de ani si iti da poze cu barbati de 50 de ani.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca cauti pe internet, ai mari sanse ca hainele comandate sa nu-ti fie de marime potrivita sau chiar sa aiba culoare diferita de ceea de pe poza.
Reclama conteaza!

Chiar daca ma duc la un magazin fizic (chiar si cele de "firma"), imi gasesc extrem de greu haine si incaltaminte de calitate si de marime potrivite mie. Este problema majoritatii barbatilor si femeilor trecute de 30-40 ani.
Problema este cu atat mai grava, cu cat marea majoritate a persoanelor (chiar peste 50%) din aceasta categorie de varsta are marimile asemanatoare, dar marfurile oferite se distribuie uniform pe toate marimile posibile.
De exemplu: barbatii au marimea piciorului intre marimile 40-44, dar la magazine se aduc numar identic de pantofi cu numar 40, 42, 44, dar si 48. crying
La fel se intampla si la femei.

Alta problema este la marimea hainelor. De exemplu, eu nu-mi gasesc pantaloni care se ridica si stau pe talie (buric). Toti pantalonii se ridica doar pana la nivelul femurului, lasand ca burta posesorului sa atarne peste centura. Insa, majoritatea pantalonilor trebuie scurtate (chiar 5-10cm) din manecile picioarelor.

Toate acestea sunt rezultatul prezentarilor de moda: fiecare firma prezinta modele "exotice", unicat, dar dintre care nu vezi nici unul purtat de NIMENI. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Teroare pentru mine ca port 47 la picior si a trebuit sa iau ultima oara incaltaminte din UK la 48 pentru ca au ingrosat materialul si nu intra picioarul crying

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa se poate intampla, daca traiesti pe "picior mare".