| Maria2008op a întrebat:

Buna,aveti vreo idee ce produse as putea folosi pentru nu a imi mai sta parul atat de umflat chiar daca folosesc placa tot asa sta?

11 răspunsuri:
| anonymous16162 a răspuns:

Bunaaa
si eu am fix aceeasi problema
incearca samponul syoss pure volume (from normal to thin hair), iti va face parul subtire si frumos
daca folosesti wash and go, ceea ce foloseam si eu, e normal sa ai parul gras si umflat

| Sistemulxxl a răspuns:

Te speli pe cap si iti pui un fes inainte de a te culca. O sa ai parul lipit de cap dimineata.

| Catrice a răspuns:

Balsam

| nevermind1234 a răspuns:

Si eu aveam problema asta. Acum folosesc un balsam de păr de la l'oreal Elseve, îmi cltesc parul cu apa rece, doar il tamponez cu prosopul puțin pentru a absoarbe excesul de apa(niciodată nu frec prosopul de păr, si nici nu folosesc uscătorul de par ) plus ca îmi prind parul cât este umed. Sper ca te ajută.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca parul este foarte ars, si acum sta umflat si inestetic.
De cata vreme folosesti placa?

| Maria2008op explică (pentru nevermind1234):

Multumesc mult!

| Maria2008op explică (pentru Violleta2022):

De vreo 2 ani, dar foloseam protectie si nu il indreptam chiar in fiecare zi.

| Maria2008op explică (pentru anonymous16162):

Eu folosesc kallos, dar parul imi sta ff umflat multe zile dupa ce fac baie bine pe langa sampon folosesc si masca pentru par

| dullcat a răspuns:

Daca nu esti vopsita, incerca clatirea finala cu apa in care torni otet de mere.Parul devine matatos si mai usor de pieptanat, se regleaza ph-ul scalpului, ajuta impotriva caderii si la eliminarea acelei depuneri cauzate de produsele de ingrijire si styling folosite de-a lungul timpului.

Folosesc metoda cu otet de vreo 13 ani.Cred ca in tot acest timp s-ar fi gasit persoane care sa ma traga de maneca fiindca put. :)) Dar aparent nu am primit nicio plangere. Daca torni jumate de sticla, atunci da, vei mirosi a salata si va fi nasol.Eu am folosit mereu doar foarte putin, adica 2 linguri la 3-4 litri de apa. Poti folosi un castron mai mare de inox sau de plastic si sa incerci cu 1 lingura la 2 litri. Eu imi pun intr-un lighean de plastic deoarece imi este mai usor sa masez si sa-mi scufund parul in acest fel timp de vreo 5 minute.
Mai mentionez ca am parul lung pana la fund.Zic sa incerci si daca nu iti place efectul sau ai impresia ca mirosi urat, sa nu mai faci vreodata asa experimente. Repet, nu ai nimic de pierdut, ba chiar sunt sigura ca vei avea o surpriza placuta.

https://www.andreearaicu.ro/......t-sanatos/

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria2008op):

Nu exista protectie care sa protejeze integral, parul arzandu-se oricum in timp.