| irinuk28 a întrebat:

Buna ce credeti despre produsele AVON? Ati recomanda cremele pentru fata? Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, majoritatea cremelor sunt in borcan deci microbii se pot inmulti in veselie si bag mana in foc ca lista de incrediente e plina de porcarii.

Nu as recomanda nimanui asa ceva. Nu ne luam crema pentru a avea cu ce sa ne ungem pe fata.
Eu iti recomand gama sensibio ( doar sensibio are ingredientele foarte bune si nu are parfum ) de la bioderma. Eu am sensibio ligh si intra foarte repede in piele, mi-au dat cadou si o lotiune micealara pentru demachere. Vreo 50 de lei m-a costat toata povestea asta iar crema are 40 ml si o am de la inceputul lunii decembrie si de-abia acum s-a terminat, ce e drept am folosit in paralel si varianta rich de la ei si s-a terminat si ea acum o saptamana. Varianta rich e mult grasa si simti pelicula acea grasa pe piele daca dai prea mult. In orice caz eu mereu m-am confruntat cu descuamarea tenului iarna, mereu eram plina cu cojite pe ten iarna dar anul asta n-am avut nici-o problema happy. Tenul a fost perfect hidratat. Si cum folosesc feonul imi uscasem o zona de sub breton foarte rau, arata jalnic dar s-a vindecat cu ajutorul cremei.

Ma simt ca alea de la teleshoping rolling on the floor. Dar ce e drept mi-au placut cremele si nu am mai facut cosuri gigantice cum mi se intampla la cremele din comert.happy

16 răspunsuri:
| aabbccddeeffgghhiijjkkllmm a răspuns:

Eu cred ca sunt bune. Funda?

| Szzeby a răspuns:

Da,sunt bune.
Funda?

| mona a răspuns:

Imi plac anumite tipuri de parfum dar cremele nu

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Dar as vrea sa te intreb daca elimina petele rosii, sau diferite forme de cosuri, ori ten uscat sau obosit.Adica in general diferite probleme cu tenul, aceasta crema pe care ai folosit-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Aici http://www.bioderma.com/ro/nc/produsele/ce-e-nou/product/action/1104.html si aici http://everythingaboutlittlesecrets.blogspot.com/......light.html

Pete rosii eu nu am avut dar zice ca ar elimina roseata. Cosurile nu le elimina, dar m-a ajutat mult la eliminarea semnelor. Eu pentru cosuri folosesc ivaterm akne syt dar nu o recomand pentru ca are si alcool si asta formeaza un cerc vicios dar iti pot recomanda roche posay effaclar duo, nu are alcool sau alte prostioare.

Tenul uscat si obosit il rezolva imediat. Eu pierdeam noptile si ajungeam sa ma culc pe la 4-5 si a doua zi trebuia sa plec iar si nu aveam treaba cu deshidratarea si alte chestii de genul.

Eu am folosit si Sensibio Rich ( e mai grasa ) si Sensibio Light ( intra repede in piele ) mi-au placut ambele dar cum a venit primavara o sa merg pe cea light pentru a nu incarca tenul si a risca sa se formeze puncte negre sau alte minunatii.

| iCappy a răspuns:

Iti raspund din tot sufletul ca DA deoarece sora mea este reprezentant avon si oriflame si mereu isi ia creme de acolo cand are o problema cu pielea si funcioneaza. Chiar iti recomand cu tot sufletul si nu zic asta doar ca ea e reprezentantlaughing) Imi fine ti-am zis raspunsul meu, fundita?

| AndreeaXKadisha a răspuns:

Iubito cremele sunt bune ar epinde acum si de ten. daca vrei sa devii reprezentant imi poti da oricand un mesaj
puppp

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, este interesanta aceasta oferta a ta.Insa de unde o pot achizitiona? Ceva magazine de specialitate, farmacii etc?

| irinuk28 explică (pentru AndreeaXKadisha):

Mersi pentru propunere, dar am o prietena care este reprezentant, stiu cum sta treaba cu aceasta ocupatie si nu as vrea sa ma apuc si eu tongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

In farmacii se gasesc amandoua, si cea hidratanta si ce de cosuri. happy

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru irinuk28):

Nu ai pentru ce, ai grija ce iti pui pe ten. Poti cere o analiza chimica pe pasagera.ro cand vrei sa-ti iei cosmetice. Si sa nu-ti iei niciodata creme in borcanel, doar tuburi sau sticlute cu pompita in ambalaje opace pentru ca unele creme sunt formulate corect dar ingredientele active "mor " la lumina. Succes kiss

| irinuk28 explică (pentru anonim_4396):

kiss

| missandrab a răspuns:

Depinde, de tipul de ten. Eu am folosit si m-am ales cu alergielaughing Am folosit de la Garnier, acuma am de la Elmiplant. Pret mediu - 20-25 de lei.

| irinuk28 explică (pentru missandrab):

Multumesc pentru raspuns si sfat kiss

| LoriLoL a răspuns:

NU niciodata.fac alergie numai cand aud avon oriflame.asta e pentru persoanele care nu-si permit sa-si ia altceva mai bun ..probabil sau se incred prea mult in reclama unor persoane facuta pentru bani.credeti ca fergie sau salma hayek au folosit vreodata produse avon?laughingsa fim seriosi