| Aηηy a întrebat:

Buna! ce parere aveti de unghiile cu gel? are cineva? cum se intretin, cat rezista etc. Ce pret au? fundita!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Costă în jur de 80-100 de lei (făcute la un salon specializat).
Cam după 3 săptămâni va trebui să te duci la "întreţinut" (preţul fiind undeva la 40-60 lei), pentru că va creşte unghia naturală şi acestea cu gel vor căpăta un aspect urât, ba mai mult; este posibil ca unele dintre ele să se rupă (de la jumătate sau pur şi simplu, să cadă). Deşi vei folosi "picătura" sau orice alt adeziv să o pui la loc, nu va mai avea acelaşi aspect pe care îl avea iniţial.Deoarece, stratul de adeziv va face ca unghia cu gel să fie mai groasă faşă de celelalte. Eu am unghii cu gel şi sunt nevoită să mă duc la salon din 3 în 3 săptămâni. Mai mult nu pot să le ţin, pentru că mă plictisesc şi de model şi nu îmi place nici aspectul pe care-l au după acea perioadă de timp.
O zi frumoasă! Baftă!

9 răspunsuri:
| PisicuteiîiPlaceSaFacaPoze a răspuns:

O prietena de-a mea are.E foarte multumita si eu una am o parere buna despre unghiile cu gel.
Trebuie sa vi luna de luna la salon pentru a le intretine.
Rezista destul de mult.
Pentru a le pune first time costul este cam 100 ron, iar pentru a le intretine in jur de 50 ron.
Uite aici cum se pun : http://naillove.forumgratuit.ro/t9-unghii-scurte-construite-din-gel
Iar aici gasesti modele: http://www.unghii-4u.ro/

| Gabriela_6882 a răspuns:

Sunt destul de ok.au si avantaje si dezavantaje. Sunt mai rezistente decat cele naturale, vei avea o manichiura impecabila mereu, iar refacerea nu este o problema, cu ajutorul acestor materiale, unghiuta poate fi refacuta asa fel incat nu o poti deosebi de celelaltewinking
Insa unul dintre dezavantaje este ca unghia naturala trebuie pilita, trebuie sa ai grija la apa.sa nu stau prea mult cu mainile in apa, necesita ingrijire si pana la urma dau uuuuun pic dependentabig grin
In privinta pretului...depinde de oras si de salon.

| faaalyoana a răspuns:

Pai sunt frumoase unghiile cu gel.dar parerea mea ca sunt costisitoare.
mai frumoase naturale.

| AdeeLinna22 a răspuns:

Eu mi-am pus cu 50 de lei si m-au tinut aproape 2 luni. Da, cresc, dar daca nu este stratul de gel foarte gros poti da unghia cu lac incolor. Eu asa am facu. Daca ai bani sa le intreti atat, ok. Te cam plictisesti dupa aia de ele. Mai bine le lasi sa cada si dupa o perioada iti pui iar, unghia ta oricum va avea de suferit sad

| Ro_Nails_PtFemei_1987 a răspuns:

Www.ptfemei.ro - Aici gasiti produse profesionale pentru manichiura/pedichiura. Abtibilduri,acril,forme dual sistem,lichid,pudra acrilica,seturi acril,geluri uv,geluri colorate,geluri french,nail art,ustensile unghii,dungi,banda,foita,fimo,paiete,flori uscate,perle, produse metalice si ceramice, sclipici, strasuri, pile si bufere

| Ro_Nails_PtFemei_1987 a răspuns:

Ptfemei.ro - Aici gasiti produse profesionale pentru manichiura/pedichiura. Abtibilduri,acril,forme dual sistem,lichid,pudra acrilica,seturi acril,geluri uv,geluri colorate,geluri french,nail art,ustensile unghii,dungi,banda,foita,fimo,paiete,flori uscate,perle, produse metalice si ceramice, sclipici, strasuri, pile si bufere

| Pascani_Estetique_1988 a răspuns:

Eu ma ocup cu asta, si daca le lucrezi foarte bine, unghia naturala nu sufera nicio trauma. Mai ales ca am gasit si un site cu produse foarte ieftine iar doamnele de acolo sunt tare drgute
www.estetique-cosmetics.ro Poate te ajuta si pe tije, si nu au dor produse pentru unghii cu gel, ci si produse de epilat, de ingrijirea parului, de coafat, mai multe

| Pascani_Estetique_1988 a răspuns (pentru Gabriela_6882):

Www.estetique-cosmetics.ro aici gasiti produse pentru unghii la preturi foarte mici. Poate va ajuta

| adriana1980 a răspuns:

Buna, sunt foarte frumoase dar trebuie sa te obisnuiesti in primele zile sa le ingrijesti cum trebuie! Uite aici mai multe detalii: http://www.femeii.ro/cum-sa-iti-faci-singura-unghii-cu-gel-acasa/