Întrebare recomandată | Zellen a întrebat:

Ce parere aveti despre combinatia ulei de cocos si bicarbonat de sodiu? Ajuta la vindecarea cosurilor?

6 răspunsuri:
| Lilipisy a răspuns:

Încearcă cu pastă de dinți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acneea juvenila este rezultatul maturizarii glandelor si a corpului in perioada de pubertate-adolescenta, exces de sebum deci nu putem face mare lucru, va disparea de la sine. Ssparge-le usor, da-te cu un unguent care-ti prieste, maseaza fata bland si gata.TOTI am trecut prin asta.

| Holy2010 a răspuns:

Nu iti mai pune tot felul de porcarii pe fata. Gasesti Benzacne pe olx si iti garantez ca iti dispar cosurile. E bine sa ai un tub daca esti adolescent chiar daca ai doua trei cosuri. Aplici local si le usca in cateva ore.

| BiancaMiciu a răspuns:

Eu inainte eram in aceeasi situatie, pana mi-a spus o colega careia i-au trecut foarte repede cosurile, sa folosesc bicarbonatul de sodiu, La inceput nu am crezut in beneficiile lui, dar dupa prima uitlizare chiar m-a vindecat de cosuri. Sfatul meu este sa folosesti DOAR BICARBONATUL DE SODIU.

| maaluuu a răspuns:

Nu incerca uleiuri pentru a scapa de cosuri, deoarece pot sa-ti produca cosuri sub piele, insa uleiul de cocos este foarte bun pentru par. Incearca apa de lavanda de la magazine naturiste, usuca foarte repede cosurile.

| 141414 a răspuns (pentru Lilipisy):

Nu mai incercati pasta de dinti pe fata, e pentru dinti, iti arde fata! Mai ales cum am vazut pe undeva sa lasi toata noaptea NUU!