| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp am o obsesie cu slabitu'. de 2 saptamani nu mai mananc paine si nu mai beau nici sucuri.am tot citit pe net despre ceaiul verde chinezesc antiadipos. mi-am luat si eu de la farmacie o cutie(verde inchis la culoare, plicuri, pe o parte scrie in romana iar pe cealalta in chineza)insa nu arata o femeie grasa si apoi slaba, cum am citit ca ar trebui sa fie.are si timbrul argintiu de la firma care importa.se numeste:STRONG ANTIADIPOSE TEA.am inceput de azi sa il iau, am baut 2 cani, insa nu au avut nicun efect.nu am avut crampe si nici nu am mers la toaleta.nu este ff rau la gust, iar culoare e gaben inchis spre ruginiu, cumva. oare este cel bun? sau este contrafacut? sau poate nu il prepar eu bine?(fierb apa si apoi pun un pliculet si il las cam 5 min sa mai fiarba. apoi il acopar si il las asa vreo 4-5 min)mersi muult pentru sfaturi.va pop

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Ceaiul verde simplu de la plafar, romanesc, este mult mai bun si mult mai sigur ca nu este plin de tot felul de substante. Efectul de curatare a organismului manifestat prin drumuri dese la toaleta il vei simti dupa 1-2-3 zile de lbaut ceai asa cum scrie pe ambalaj, o cana de 250 ml fara zahar, 2 pe zi. Iti recomand cu tarie un ceai verde, rosu (impreuna cu o dieta speciala), alb doar de la lipton sau fares sau orice firma romanesca, in nicun caz chinezesc.Albul e foarte placut la gust si eficient. Rosu e foarte gustos cald dar impreuna cu o dieta speciala de 3 zile

11 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Scuze ca iti spun dar esti chiar proasta, cum poti crede ca doar printr-un ceai slabesti, iti scade pofta mare de mancare?
Trebuie sa faci sport scumpa!
Uite ce recomand eu la toata lumea:
1) 30 de abdomene dimineata / seara.
2) Alearga cel putin jumatate de ora in parc.
3) Du-te la sala daca poti.
4) Ar fi foarte bine daca te-ai inscrie la un dans, baschet, gimnastica.
5) http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

Succes!

| NioBiu a răspuns:

Chiar ti se spune ca esti grasa de vrei sa slabesti?

| friday a răspuns:

Ceaiul verde este acelasi indiferent de firma si nu trebuie sa arate pe el o femeie grasa si una slaba, e o imbecilitate.
El ajuta la slabit, deci trebuie sa tii si dieta. De preparat il prepari bine.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns:

Acest ceai ajuta daca ai probleme cu constipatia. Iti da niste crampe ingrozitoare pentru ca forteaza cam mult intestinele. O data pe saptamana e ok, daca vrei sa stai mai mult la toaleta. Nu poti slabi doar band un ceai care, pe termen lung are efecte negative. Nu il consuma des si in nici un caz zilnic, pentru ca se obisnuieste organismul cu stimulente si dai intr-o constipatie, din care nici mama laxativului nu te mai scoate. E bine ce ai inceput sa faci (ma refer la renuntatul la paine si sucuri). Continua cu un regim alimentar sanatos si cu multa miscare. Du-te la sala sau aerobic de 3-4 ori pe saptamana si ai sa vezi ce bine o sa te simti.

| IMC90 a răspuns:

Cea mai usoara metoda de slabit este sa reduci cu 50% cantitatea de alimente pe care o consumai zilnic.
mananci variat si incerci sa eviti grasimile, dulciurile (cred ca visezi lista cu alimente interzise)
In timp (cateva luni) vei da jos poate si 10 kg fara sa te strofoci prea tare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Se scrie ciao se aude ceau. Ciao este salutul la italieni ca bună la noi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Nu te m ai da mare, fiecare face cum poate, și întradevăr ceaiurile slăbesc, dar dacpă te ții de treabă, adică ele î ți oot tăia pofta de mîncare, dar și tu trebuie să faci ceva, poate ea nu poate face 30 de abdomene, sau alergări nonstop, poate e la servici, de unde știi tu situația ei, esti tare n gură ca toți românii.

| BlancaFantasma a răspuns:

Stai calma ca vei merge la toaleta! a baut si sora mea ceai verde chinezesc(cred ca era ca al tau, avea ambalaj verde inchis, in fine tot antiadipos era) si mergea chiar de 2 ori pe zi.in legatura cu slabitul...nu cred ca ajuta sincer.sora mea face sala destula(oricum nu e grasa deloc dar e obsedata) si nu observ nimiclaughing

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

In primul rand scriu cum vreau si in al doi-lea rand nu am spus ca este obligatoriu 30 de abdomene + nu eu comand. Ceaiurile, pastilele, dietele sunt de rahat. Si normal ca sunt tare in gura, imi permit.Hai sictir!

| Ursaru_Florin_Ursaru_1970 a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Eu consum de cel putin 5 ani si ma simt foarte bine, practic am devenit dependent de acest ceai. Consumati cu incredere