| misterious92 a întrebat:

De ceva vreme,de cand am revenit in Belgia,unghiile mele se exfoliaza nonstop, se rup.Nu mai am o unghie intreaga, ce tratamente eficiente stiti?

9 răspunsuri:
| Adryanna2000 a răspuns:

Pentru un moment ai putea inceta sa te dai cu oja.

Răspuns utilizator avertizat
| Rouxee a răspuns:

Incalzeste putin ulei de masline (dar nu pana devine fierbinte) si aplica-l pe unghii cu ajutorul unui betisor de urechi.
Mai poti folosi lamaia.Ti unghiile cateva minute infipte intr-o jumatate de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti s-a spus pina acum, este tratament de urgenta (sint bune). Dar ai lipsa de vitamine (prietena mea asistenta este experta in asa ceva) si este indicat sa incepi o cura de vitamine. Acum e vara si avem din plin fructe si legume proaspete. Profita si nu neglija pe viitor. Ai facut cumva cura de slabire fara piine? S-ar putea ca si asta sa fie o cauza.

| anadark84 a răspuns:

Captafer, supliment nutritiv.

| misterious92 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat dar mananc zilnic fructe si legume.

| misterious92 explică (pentru Rouxee):

Multumesc,o sa incerc cu ulei de masline.

| Naoa a răspuns:

Poti incerca lacul asta de unghii: Nail Hardener Catherine Arley. Pe mine ma ajuta foarte mult. Inainte mi se exfoliau foarte tare unghiile, dar acum sunt foarte tari si pot sa le port lungi. Un mic review despre el si link-ul de unde il poti cumpara le gasesti aici

http://onumic.blogspot.ro/2012/04/we-love-skittles-review.html

| Naoa a răspuns:

Poti incerca tratamentul de unghii: Nail Hardener Catherine Arley. Pe mine ma ajuta foarte mult. Inainte mi se exfoliau foarte tare unghiile, dar acum sunt foarte tari si pot sa le port lungi. Un mic review si de unde il poti cumpara gasesti aici:

http://onumic.blogspot.ro/2012/04/we-love-skittles-review.html