| Yosifica a întrebat:

de la ce firma de cosmetice ati comandat si ati fost multumite, atat financiat cat si calitativ? Ce parera aveti despre produsele de la elf? sunt bune? le-ati incercat?

9 răspunsuri:
| Otils a răspuns:

Mie mi se pare foarte calitative produsele Oriflame si eu si mama le folosim si suntem multumite.Cu Avon-ul nu faci nimic.

| CMaria21 a răspuns:

De la oriflame am fost multumita! Am vazut ca sunt ieftine nu am folosit te sfatuiesc sa citesti aici despre ele
http://deea-makeup.blogspot.ro/......ndate.html

Succes

| HolyPotato a răspuns:

De la Yves Rocher. Sunt de calitate foarte bună și la un preț foarte acceptabil. Multe dintre produse sunt bio. S-ar putea să fie mai scumpe din magazin, însă gasești formulare de înscriere în diverse reviste și dacă plasezi o comandă de minim 49 ron primești și un cadou drăguț (asta de fiecare dată când pui o comandă) Dacă ai nevoie de detalii, întreabă-mă.

| Yosifica explică (pentru HolyPotato):

Am vazut catalogul, iar acolo aparea ceva cu prietena mea poti sa-mi dai cateva detalii te rog?

| InoTkd95 a răspuns:

In general, nu sunt pe deplin multumita nici de oriflame si nici de avon, dar au anumite produse chiar ok. Produsele de la elf, mai ales cele de la el studio, sunt super bune. Mai recomand essence, nyx, max factor, maybelline, revlon. Am facut greseala de a cumpara de la o singura firma si sa nu fiu multumita, asa ca am ales sa diversific. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru si sa incerci mai multe brand-uri. Pupicutei :*

| SunnyDay88 a răspuns:

Cei de la elf au produse bune si produse mai putin bune, acuma cum ti-e norocul(eu mi-am luat niste pensule de la e si nu am fost multumita deloc de unele din ele). la fiecare produs au si parerile cumparatorilor unde poti vedea ce au spus altii, care au cumparat produsul respectiv, parerea despre el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiaje nu-mi comand. Trebuie sa le vad, sa le ating, sa le testez. Si e foarte greu sa zici " Eu cumpar doar de la...X ", cumpar de la diverse firme, bourjois, maybelline, seventeen si tot asa. Nu e musai sa-ti pui doar o firma pe tine. In orice caz, de regula comand de la yves rocher, oriflame sau avon mi se par inutile pentru mine, au produsele lor care sunt ok dar unele care te fac sa nu mai comanzi.

| HolyPotato a răspuns (pentru Yosifica):

Da, păi legat de această "prietenă": dacă o cunoștiință/prietenă/rudă de a ta este înscrisă la Yves Rocher te poate înscrie și pe tine, iar ca urmare a comenzii pe care o vei face pentru înscriere, vei primi, atât tu cât și prietena ta un cadou (pentru că te-a înscris). Dar ca să participi nu este neapărat nevoie să te înscie cineva, poți completa un formular "pliant" de prin reviste (eu așa am făcut)
Cadourile le primești în funcție de comanda ta: pentru o comandă de 49 ron vei primi un cadou, pentru o comandă de 79 ron primești și al doilea cadou. Acestea constau: într-un produs gratuit, o eșarfă, un ceas, un set de bijuterii, un set de genți etc. Iar pentru o comandă de minim 100 ron și cheltuielile de expediere vor fi gratuite. Catalogul îl primești prin poștă cam o dată pe lună. Dacă nu, poți face comenzi și online aici:
http://www.yves-rocher.ro/......promotions
Jos pe pagină găsești catalogul, un număr de telefon dacă vrei să faci comenzi telefonice și alte detalii. :)

| HolyPotato a răspuns:

Aaaaa, uite, aici te poți înscrie online:
http://www.yves-rocher.com/ro/catalog/
Mi-a luat puțin până să găsesc asta :)) Oricum, părerea mea e că produsele chiar își merită banii.