| Alex10092003 a întrebat:

Bună de unde aș putea achiziționa un lanț de aur dar să fie aur adevărat nu suflat la un preț bun?

8 răspunsuri:
| ABrmA a răspuns:

Încearcă amanet

Bula
| Bula a răspuns:

La biuterii (14 harate),

| sierra1 a răspuns:

In orice mall sunt cel puțin 3-4 locuri ce vând LEGAL așa ceva. Bani să ai!

| Ianuss a răspuns:

De la tigani

| Alex10092003 explică (pentru ABrmA):

Găsesc la amanet oare?

| Furnicuta000 a răspuns:

Intra pe Facebook pe grupul "aur 14k Turcia" sau alte grupuri de aur si gasesti aur nou pe stoc la diverse persoane sau pe comanda la 300 lei/g. In magazine e foarte scump, peste 360lei/g. Poti sa te intalnesti cu persoana care vinde in oras si sa mergi la amanet sa il verifici. Eu am luat de mai multe ori si nu am avut probleme

| gabicoo a răspuns:

De la Haurențiu.

| Violleta2022 a răspuns:

De la un magazin de bijuterie, ca aia nu au cum sa minta, pe cand cei de la amanet se pot insela.