| monica7666 a întrebat:

Eu am genele lungi si incalcite si nu stiu ce rimel sa folosesc pentru a le descalci si sa arate bine.

Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

Depinde de tipul aplicatorului, nu de rimel.De exemplu, pe gene lugi trebuie o periuta cu peri foarte desi si lungi.Pentru gene mai scurte trebuie o perie cu peri rari si micuti. Unele aplicatoare au o periuta ce le contine pe ambele, tu trebuie sa te dai cu partea cu peri desi, care ajuta la descalcire.De asemenea, vezi sa nu aplici foarte mult produs, pentru ca o sa apara efectul de gene "panza de paianjen".Ca sa ai gene lungi fara sa apligi jumatate de tub de rimel poti folosi in ondulator de gene, insa nu prea recomand, se intampla uneori sa le rupa si sa le slabeasca. Pupici:*

41 răspunsuri:
| BloodyLips a răspuns (pentru BloodyLips):

Cred ca ti se potriveste-Super shock, avon

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Legale în codite

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Voi fetele, chiar nu vă puteți bucura de frumusețea naturaleții?

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Nu.Sunt promovate toate panaramele,idolii nostri sunt tipe de genul Biancai Dragusanu,tipe care au o piele perfecta,silueta de vis si par stralucitor,suntem sufocate de cosmetice iar sexul opus se asteapta ca tipele sa arate ca cele din revista. Avem niste standarde aproape imposibil de atins,fiecare are un defect fizic. Oamenii sunt rai si intotdeauna o sa vada la tine partea naspa, daca ai o spranceana putin stramba esti urata, daca ai buzele mult prea mari sugativa/ventuza, daca ai ochii rosii sau cearcane de la oboseala esti o drogata, etc.Cand oamenii o sa inceteze sa fie atat de critici poate fetele nu o sa mai fie complexate.Toti vor papusi barbie, foarte putini baieti am intalnit sa vrea ceva diferit.Cand valorile promovate la o persoana o sa fie altele, poate atunci nu o sa mai folosim cosmetice.Dar momentan, incercam sa fim cea mai buna versiune a noastra.Si sa stii ca nu e deloc usor sa avem mereu genele frumos curbate, niciun cos, parfum non-stop si sa mancam ca o domnisoara, 3 seminte de in si un dop de iaurt pentru a ne mentine silueta.Nu e usor sa te epilezi, nu e usor sa te pensezi, sa mergi pe tocuri, sa te machiezi, sa arati mereu ca scoasa din cutie.Stiu ca voi nu ne cereti asta, pur si simplu astea sunt standardele de frumusete impuse acum.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Cine îți impune aceste standarde? Nu îmi spune că societatea, căci societatea îți dă libertatea de a alege. Eu înțeleg machiajul când respectiva chiar este urâtă și trebuie să își ascundă urâțenia.
Crezi că toți suntem la fel? Crezi că toți avem aceleași standarde? Crezi că de exemplu eu le-aș găsi atrăgătoare pe Bianca Drăgușanu și alte fufe din nu știu ce reviste? Nu știu ce reprezentanți ai sexului opus ai întâlnit tu dar mi se par cam superficiali. Eu nu cred că perfecțiunea este dată de cosmetice. La siluetă înțeleg, dar și acolo trebuie să te menții în mod sănătos, să mănânci normal și în același timp să faci mișcare. Având grijă de trupul tău nu înseamnă neapărat că ți-l modifici forțat. Tocmai ai dat de un tip care susține naturalețea. Păpușile Barbie mi se par urâte.
Singura tipă care m-a făcut să mă simt copleșit într-un autobuz de exemplu(a fost de curând și e a 3-a oară când zic de asta pe aici laughing ) a fost o fată care nu avea pic de machiaj pe față. Avea un chip atât de inocent și frumos încât chiar m-am simțit de-a dreptul copleșit. A fost ceva...A fost frumusețea aia profundă pe care o aveți unele de la natură, și e aproape divină. Nu multe o au, recunosc, dar cele care o au ar trebui să se bucure de ea nu să o strice. Parcă și avea două coșuri pe obraz mai micuțe dar pe mine ansamblul ei chiar m-a atras. E strict părerea mea și sincer nu îmi pasă ce cred și ce vor alți băieți, mie aia mi s-a părut de-a dreptul frumusețe.
Uneori probabil mai merge un pic de machiaj cu ocazia a ceva dar multe tindeți chiar să exagerați și chiar vă stricați de tot.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Te-ai indragostit, nu gluma

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

M-am îndrăgostit de frumusețea ei, nu de caracterul ei dar faptul că a ales să și-o evidențieze totuși spune ceva despre ea.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Mai,depinde.Unele sunt mai frumoase naturale, intr-adevar.Atunci de ce s-ar machia? Pentru ca exista multe astfel de cazuri.De multe ori ascunderea defectelor iti da curaj.Nu iti imagina genul de machiaj pe care il mai vezi uneori in videoclipuri pe Facebook, de exemplu, cand transforma in printesa ultima rapandula.Un corector ca sa acoperi un cos si te simti deja mai increzatoare.Parca atunci cand nu am simt ca toata lumea se uita la cosul meu, desi nici naiba nu il observa.Cand e oarecum acoperit, asa cum pot eu, mai bine, mai prost, parca nu mai e asa.E ca atunci cand eram mici si ne bagam in plapuma ca sa ne ascuntem de baubau.Stiam ca tot ne vedem, dar plapuma parca iti dadea o siguranta.Nu stiu, nu ai cum sa intelegi ca baiat chestia astalaughing)

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Și nici ca fată nu ar trebui să o înțeleg. Păcat că tu o faci. E deja prea multă obsesie la mijloc pentru cel mai mic detaliu care probabil chiar nu te strică într-un mod atât de dezastruos. Mi se pare exagerat.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Daca as avea o fata perfecta nu m-as machia nici eu.Probabil tipa stia ca este extrem de frumoasa.Nu sunt complexata chiar asa cum crezi de chestia asta, am dat doar un exemplu cu cosulhappy Adica daca o sa fie sa ies din casa nemachiata... atunci cand o sa ies pe usa din casa n-o sa ma topesc ca vrajitoarea cea rea din vrajitorul Oz, prietenii mei n-o sa observe mare diferenta, iar baiatul care ma placea inca o sa ma mai placa.Practic nu ar schimba nimic, doar siguranta mea pe sine.Asa ca daca am ocazia si timpul sa ma machiez, prefer sa o fac.happyNu e "pacat". Fiecare alege cu cine vrea sa stea, sunt sigura ca nu o sa existe o scena de genul sa fie atras de mine un tip iar dimineata sa se sperie ca arat ca o desfiguratalaughing)) astea sunt in filmele cu prosti.Atata timp cat nu au ce rau sa imi faca, de ce nu?

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Dar ce bine îți fac? Tu ar trebui să ai mai multă încredere în frumusețea ta naturală și dacă o să ai nu vei mai avea probleme. De ce nu? Acel machiaj nu cred că este atât de benefic pielii sau ochilor și în plus bani aruncați. Deci, dacă ești norocoasă bucură-te de ceea ce ai căci și alții se vor bucura cu siguranță iar unii o vor face mai mult decât ar face-o de făina de pe fața ta.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Okay,de acum ies din casa doar nemachiata. Daca nu o sa am increderea aia despre care vorbesti e vina taatongue

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Mă faci să mă simt vinovat. Sincer eu mi-am expus doar opinia, nu da vina pe mine. Tu ai nevoie de un tip care să îți aprecieze mult acea frumusețe și să îți reamintească mereu cât de frumoasă ești și așa te vei simți extrem de bine cu tine. Sper să îl găsești, poate e chiar acel tip de zici că te place.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Ma simt bine cu mine si aud des ca sunt frumoasa.Dar aud si critici, iar eu sunt de obicei o fire sensibila, asa ca nu pica prea bine.Tu te simti mereu increzator?

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Destul de rar.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Si daca eu as avea solutia, ca sa te simti destul de des?

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Și acum urmează o reclamă din aia la produse Avon laughing

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

NU, incercam doar sa te fac sa intelegi, dar mi-a placut astalaughing)))

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Înțeleg multe lucruri, crede-mă. Poate am soluții dar vreau să văd ce ai de zis.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Super,teste de personalitate

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Mă subestimezi. Mai bine mi-aș tăia o venă decât să recurg la așa ceva.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

II facem fetitei chat aici, da-mi mesaj.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Nu dau mesaj primul. Dă-mi tu dacă vrei. (și dă felicitare că merge mai repede)

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

...Ok,mai vorbim cand iti depasesti orgoliul, noapte buna.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Ok, nu mai vorbim. Noapte bună.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Nu stiu de ce am avut impresia ca esti mai matur de atat straight face Daca "cauti iubire" sa stii ca trebuie sa lasi si de la tine, ea nu e sclava ta sa iti indeplineasca totate dorintele.Bine,nu mai vorbim.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Nu știu de unde ai dedus lucrurile astea. Tu ai vrut să îmi trimiți mesaj trebuia să o faci fără să mă pui pe mine deci orgoliul tău și chiar imaturitatea ta sunt mai mari decât ale mele. Oricum nu în asta văd eu maturitatea. Dorințele trebuie să fie reciproc satisfăcute și asta nu înseamnă sclavagism, asta înseamnă relație așa cum trebuie să fie. Nu te mai obosi.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Serios? Am spus ca este sclavagism cand doar unul implineste dorintele celuilalt.Dai vina pe mine pentru ca nu dai tu primul mesaj?straight face incredibil.Si chiar incepusei sa imi placi, pacat.

| T0T a răspuns (pentru BloodyLips):

Păi dacă voiai să dai tu era obligația ta să dai prima. Deci normal că e vina ta. Dorințele se îndeplinesc reciproc și rămân la ceea ce am spus. Și mie mi-ai plăcut dar degeaba căci ești chiar mai orgolioasă ca mine și încă nu îmi dau seama dacă așa ești tu sau e orgoliu feminin, dar nu îmi pasă sincer.

| BloodyLips a răspuns (pentru T0T):

Kay,mai bine ca nu iti pasa.