| gabrielaoana11 a întrebat:

Buna fetelorbig grin
as vrea sa stiu cum as putea sa am un corp cat mai drept daca intelegeti ce vreau sa spun adica fara sa tin diete(app fac deja sporttongue)
si cum as putea sa scap pe cosuri
rezultatele sa se vada pana in octombrie! vaa multumeschappy
funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...pentru un corp mai drept iti recomand sa iti legi o matura de spate...merge de fiecare datawinking

| livefast a răspuns:

Heihappy despre corp, fara diete, insa ar trebui sa ai o alimentatie echilibrata, sa iti programezi mesele, sa le respecti, si sa fie in cantitati potrivite, cu proteine etc

si despre cosuri, ia-ti de la orice farmacie, crema "brevoxyl" rezultatele se vor vedea pe la sfarsitul lui august(cu cosurile) daca nu te machiezi si te dai in fiecare seara si dimineata cu crema.
sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| xButterflyxX a răspuns:

Este foarte bine ca faci deja sport, insa fara o dieta adecvata ma insel ca vei avea rezultatele dorite, incearca sa tii macar pentru o luna un regim.Mananca 3 mese pe zi, poti consuma din alimentele care iti plac insa cu moderatie, nu trebuie sa exagerezi.Incearca sa iei ultima masa cu 4 ore inainte sa te culci pentru a se putea digera si sa nu te culci cu stomacu' plin.Consuma multe fructe si legume, salatele sunt iarasi foarte bune si gustoase, doar este vara, poti sa iti faci si salata de fructe pentru a-ti potoli pofta de dulce.Include si alunele,migdalele,nucile,iaurturi,lapte degresat.
Cat despre cosuri, incearca sa iti mentii tenul curat, sa folosesti un sapun antibacterian, nu iti pune mainile pe fata si cel mai important nu stoarce cosurile, lasa-le sa treaca de la sine.
PS: am auzit ca ulei de masline este foarte bun pentru ten.
Sper ca te-am ajutat!

| gabrielaoana11 explică (pentru xButterflyxX):

Sapun de care? am inteles antibacterian o denumire plspuppy dog eyes

| xButterflyxX a răspuns (pentru gabrielaoana11):

Ceva de genu
http://www.farmaciathea.ro/sebamed-sapun-dermatologic-ten-normal-gras/
Insa e posibil sa ti se faca tenul aspru de la sapunuri,difera de la persoana la persoana, insa daca ai o problema grava cu cosurile, cred ca ar fi cazul sa consulti un dermatolog.
Dar daca nu este cazul incearca sa ai grija cat mai mult de tenul tau si daca folosesti produse cosmetice; machiaje, fond de ten, ar trebui sa renunti la ele sau sa nu le folosesti des.