| MambaLee a întrebat:

Buna :*
Imi puteti spune cum pot sa imi fac suvite fara vopsea sau spray-uri? confused
Am auzit ca se poate cu albatru de metilen, castlani. thinking
Mai sunt si alte substante cu care pot sa imi fac suvitele?
A si "instructiunile" de folosire va rog. happy
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Shara17 a răspuns:

Pai sunt asa: Albastru de metil, rosu castelani si violet de gentziana... iar daca vrei mai este si nuantatorul si diferite spray-uri care se iau la cateva spalari! daca nu sti cum sa iti faci suvite cu albastru de metil sau ce mai e acolo sa imi spui ca iti explicwinking pup succes!

6 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti incerca si niste extensii colorate.

| MambaLee explică (pentru Shara17):

Mersi ca m-ai ajutat :*. Si daca poti te rog sa imi explici cum sa le fac, as fi multumita puppy dog eyes

| MambaLee explică (pentru Shara17):

De unde cumpar violet de gentiana si castelani? confused

| Shara17 a răspuns (pentru MambaLee):

Le gasesti in farmacie si violetul costa sub 5 lei dar castelani nu stiu ca si eu caut si nu il gasesti la toate farmaciile, si iti umezesti suvita (pe care doresti sa aplici culoarea) cu manusi daca e direct din tub iti aplici pe par si cu mainile intinzi sa fie uniform, intr.o apa calduta cu putina vopsea la fel ca cea pe care ti.o aplici iti "speli" suvita, dai putin cat sa inlaturi surplusul si cu un prosop usor iti stergi parul! si gata! ( ideea e ca sa iti dai direct din tup ca asa nu se mai ia pe perna noaptea cand dormi) happy si mersi pentru fundita :*

| MambaLee explică (pentru Shara17):

Nu credeam ca e asa usor thinking
Mersii mult :*

| Shara17 a răspuns (pentru MambaLee):

Cu placere big hug happy