| anonim_4396 a întrebat:

Incepand de acum as vrea sa incerc sa fiu mai feminina, si aici ma refer la aspectul fizic. Imi puteti da ceva sfaturi? :3

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Hai sa o luam cu inceputul.

1.ai grija sa ai un ten frumos. Daca ai acnee/urme de la acnee incearca sa o tratezi. Spala-ti tenul dimineata si seara cu un gel de curatare pentru tipul tau de piele.Foloseste o crema cu spf.O data-de doua ori pe saptamana foloseste un scrub.

2. poarta machiaj.nu exagerat, ceva care sa arate feminin si dragut.
uite o sugestie

http://www.tumblr.com/tagged/eye-makeup-tutorial

3.fa-ti unghiile.alege orice culoare iti place, ai grija sa aiba o forma frumoasa si sa nu fie exagerat de mari.

sugestie

http://www.tumblr.com/tagged/stiletto-nails

4.ai grija de parul tau. tunde-i varfurile daca sunt despicate, foloseste balsam dupa fiecare spalare si o masca o data pe saptamana.alege produse potrivite tipului tau de par. daca ai parul lung, cu atat mai bine(arata foarte feminin), daca nu, lasa-l sa creasca.
aranjeaza-l! buclele si parul indreptat arata foarte feminin. poti folosi ceva heatless sau ondulator/placa insa trebuie sa ai grija sa nu-l arzi.(foloseste un spray/ser pentru protectie termica)

5.imbraca-te frumos si feminin. poarta fuste, rochii, pantaloni skinny, cu flori, in culori pastel... poarta orice arata bine si consideri ca e feminin.stai departe de hanorace, tricouri mult prea largi sau sport, jeansi boyfriend, sepci etc.
sugestie:

http://pinterest.com/pin/235172411764825448/

6.gaseste-ti un model.(poate fi o vedeta) care iti place si incearca sa te inspiri.
inspiri! nu copiezi...

7.parfumeaza-te.

8.poarta bijuterii.

Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| Unanonimtpu a răspuns:

Depinde...ce vârsta ai? Ai parul scurt?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rind, renunta la pantaloni. Fusta este indicata pentru femei. Mai ales ca acum este si foarte cald.
Apoi, coafura. Daca ai parul scurt, lasa-l sa creasca. Tricourile atit de comode, e bine sa le inlocuiesti cu bluze, tot comode dar mai placute privirii. Si, incaltaminte cu toc, oricit de mic, dar toc sa fie.

| Deni0919 a răspuns (pentru Unanonimtpu):

16 ani. Par lung blond.

| Deni0919 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma incapatanez sa nu port fusta sau rochii din cauza ca am picioarele foarte subtiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Deni0919):

Rau faci. Pulpele subtiri sint mai atragatoare decit butucii. Presupun ca le vrei foarte scurte. Poti sa le porti pina deasupra genunchiului pina te obisnuiesti.
Dar cum se poarta acum pantalonii strimti, nu se vad picioarele subtiri? Recomand totusi, fusta/rochia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poartă fuste/rochiţe, săndăluţe cu tot felul de detalii. Machiază-te puţin, neapărat un gloss pe buze trebuie să ai.Fă-ţi parul, nu neapărat cu ondulatorul sau placa, pur şi simplu prinde-l cu tot felul de fundiţe sau diademe. Poartă cercei şi braţari finuţe, nu cate 7 pe o mana. Şi nu în ultimul rand, parfumează-te cu un parfum care-ţi place ţie. Eu ador cele dulci, mă simt feminină!