| anonim_4396 a întrebat:

Buna, mi-am decolorat 2 suvițe în față și apoi m-am vopsit roșcată si nu au trecut bine nici 2 saptamani ca vopseaua a inceput sa se duca si zici că sunt leopard in cap, pe lungime mi s-a mai dus culoarea si la fel si la radacina si la jumatatea suvitei a mai ramas colorat, am si portocaliu in cap si galben, si rosu, si acum suvitele se vad ciudat. Ori este de la vopsea, dar vopseaua a fost permanenta, ori nu a fost de calitate si acum se duce. Ce să fac?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să ți-l revopsești, după un timp, revenind la culoarea naturală, iar apoi să il lași sa crească. Lunar, poti să scurtezi din varfuri 1-2 cm, îndepartând treptat, părul deteriorat.

| Catrice a răspuns:

Ori nu ai lăsat-o cat trebuie ori trebuia sa mergi la salon.

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Catrice):

Am stat 30 de min.

| Mlarisa58 a răspuns (pentru floresdemayo):

As vrea sa imi vopsesc suvitele tot roșcate, sau verzi, inca ma gandesc, am zis sa il mai las putin, dar dispare culoare si raman suvitele decolorate. Crezi ca daca ma vopsesc prin august, e ok? Avand in vedere ca m-am decolorat si vopsit acum 2 sapt?

| GabyZn a răspuns:

S

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Mlarisa58):

Stai puțin, tu vrei să îti revopsesti doar suvițele?
Da, pe la jumătatea lui august le poti revopsi.
S-au decolorat pentru ca nu ai folosit produse de calitate.

Dar hai să iti zic altceva, tot pe bani putini. Pana atunci, te duci in magazinele de cosmetice, de make up (unde se vand de toate, de la lacuri de unghii, la farduri, sampoane, măști pentru față, vopsele si nuantatoare pentru păr etc) si ia-ti un spray nuanțator pentru păr, in culoarea dorită, de ex: https://www.emag.ro/......D6RKG7MBM/

Sau așa: https://makeup.ro/......ct/349531/

Dar, efectul e temporar, dupa prima spalare, dispare... O iei de la capăt cu aceeasi nuanta, sau incerci o alta.

| Eireann a răspuns:

Din pacate vopseaua roscata e notorie pentru ca se duce si isi pierd luciul mult mai repede ca celelate, chiar daca e facuta la salon.

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Eireann):

Si ce culoare as putea sa ma vopsesc?
Verde, albastru, mov?