| ankadiana9 a întrebat:

Pentru joi am de facut un proiect la mate si sper ca ma veti putea ajuta cu ceva.Proiectul o sa.l fac in power point,dar mai intai il fac in word, iar problema este ca nu stiu cum sa reprezint simbolul radicalului si bara de inmultire.Sper ca ma poate ajuta cineva cat mai repede.P.S. Am incercat cu copy paste dar nu a mers. Funditaaaa!:**:**

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In Word: sus ai Insert, apoi alegi Symbol
Se deschide o fereastra, iar sus in dreapta ei ai "Subset" si alegi "Mathematical operators". Vei gasi si radicalul, dar forma lui lasa de dorit. Nu are bara de sus, asa cum o facem noi, de aceea uita-te cu atentie dupa el. E mai mult un V, cu un brat mai mic. Despre bara de inmultire, nu stiu la ce te referi. Ori pui steluta, ori X. Nu stiu cum vrei sa respezinti bara de inmultire.

6 răspunsuri:
| ankadiana9 explică (pentru dannyel86):

Am gresit eu...ma refeream la bara de impartirehappy

| ankadiana9 explică (pentru dannyel86):

La insert imi apare doar date and time si object

| dannyel86 a răspuns (pentru ankadiana9):

Intra din nou la Insert, iar sub Date and time si Object trebuie sa ai 2 sageti in jos pentru a extinde lista de optiuni. Acolo trebuie sa fie "Symbol". Bara de impartire e slash-ul "/". La mine pe tastatura e sub semnul intrebarii. Verifica si tu!

| ankadiana9 explică (pentru dannyel86):

Ok,merci.Ai fundahappy

| dannyel86 a răspuns (pentru ankadiana9):

Ma bucur ca ai reusit. Succes la proiect!

| ankadiana9 explică:

Multumesc!happy