| spunemi a întrebat:

Sambata aceasta am banchetul din clasa a opta. Il vom face la restaurant ceea ce imi impune otinuta eleganta. Am o rochita cuperba si nu prea lunga, pantofi cu toc, insa problema mea este parul. Il am destul de lung si m-am saturat sa il tot las desfacut. Deci cum sa il coafez sa fie ridicat si sa arate superb
PS. am din ce imi face lucruri intersante doar sa imi spui pasii

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Cea mai simpla varianta este o coada intoarsa. Pentru a o realiza iti prinzi parul intr-o coada de cal cat mai sus, apoi, de la baza cozii, duci elasticul in jost cam 5-7 centimetri, desfaci parul dintre baza si elastic in doua, introduxi cealalta parte, coada in sine in gaura respectiva, apoi strangi cat mai sus.
Poti incerca sa il ondulezi, sa ii faci o impletitura speciala sau, daca vrei o reala schimbare, ai putea sa il tunzi in scari, este foarte frumos, insa destul de greu de intretinut.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Hmm ar putea fi o rochita superba din punctul tau de vedere, insa daca restul nu o vor aprecia? Trebuie sa ceri mai multe pareri neaparat in legatura cu rochita, lasa parul.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, eu am avut banchetul saptamana trecuta, am vazut ca fetele au venit cam cum zici ca vrei si tu, este perfect, distractie placuta! Si vezi parul sa nu prea sara in ochi.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Important este sa-ti aranjezi parul cat mai lejer si cum te simti tu bine. Iti poti face un coc elegant ori iti poti face bucle sau te poti duce la coafor pentru alte coafuri mai extravagante.Insa eu zic ca ar fi bine sa nu te stresezi prea mult pentru ca oricum vei dansa si pana la sfarsitul petrecerii o sa se mai deterioreze coafura.

| spunemi explică (pentru WaterDrop):

Am aratat-o mai multor persoane si toti au spus ca e frumoasa... as fi vrut sa atasez o poza cu ea aici ca sa imi spui cum ti se pare, dar nu o pot pune aici la comentarii... mai incerc