| Mysteryossa a întrebat:

Buna,saptamana viitoare am banchetul de sfarsitul clasei a 12-a si am o rochita asa cume cea de la imaginea mea de profil doar ca e pe rosu si cu bretelute, nu cu maneca lunga.ce coafura as putea sa imi fac tinand cont ca am parul mediu spre lung? dar machiaj, accesorii, pantofi?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
ai putea sa porti parul fie pe spate, eventual cu ceva bucle(lejere), dar daca ai parul mediu-lung nu il face coc, lasa-l cumva pe spate si incearca o coafura care sa il/iti puna in valoare(parul). pantofi cu toc(decent) numai cat sa iti puna in valoare silueta si picioarele,
la accesorii nu ma bag. nu stiu gusturile tale. ceva elegant, oricum, (nu plasticuri ieftine, ceva care sa straluceasca, sau macar ceva din argint).
evita sa arati ca un ursulet panda, machiaza-te natural. nu zic sa arati ca Mortichia din familia Adams, da un pic de culoare, dar sa fie putin, sa arati cat mai "tu". cat mai naturala dar eleganta si cat mai tanara.
distractie placuta la banchet!

7 răspunsuri:
| Mysteryossa explică:

"ce" coafura, scuze happy

| AnaNuSuntPa a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei niste tocuri de 15 cm negre sau rosii, depinde cum iti sta mai bine, un plic negru de piele intoarsa, un ceas la mana sau o bratara shamballa. Ca machiaj ai putea sa te faci cu tus si umbre sa faci cu maro, iar pe arcada sa te dai cu alb. Daca il faci seara in club, ti-as recomanda un machiaj de seara care sa fie mai complex adica cu gene false, ruj rosu, cu mov si roz, etc.Parul ti l-ai putea ondula. :*

| Sternex a răspuns:

Mai degraba ai invata pentru bac da'l dracu de banchet ca ai sa tot mergi la petreceri in viata asta.

| lunathemoon a răspuns:

Pai iti poti lua niste espadrile rosii si ochii ii fardezi cu alb si te rujezi cu un rosu aprins. Poti la freza sa iti faci un coc sau sa iti faci cateva bucle in fata.

| Mysteryossa explică (pentru AnaNuSuntPa):

Multumesc frumos pentru raspuns.

| PapusaDeMetal a răspuns:

Fa-ti-l cu placa si date cu un sprai care iti face suvite care nu dureaza deloc mult.Dar debinde ce culoare ai parul. Sper ca te-am ajutatwinking:X