| STEFANCELMARE66678 a întrebat:

Am 12 ani şi fața mea e plina de coşuri,nu am acnee. Am încercat toate produsele pentru coşuri dar nu funcționează. Dacă folosesc fond de ten de la vârsta asta, îmi va afecta tenul pe viitor?

8 răspunsuri:
| Chasles a răspuns:

Apuca-te de sport si bea apa multa!

| NH4OH a răspuns:

Ai fața plină de coșuri, dar nu ai acnee?
Ai acnee.
Am avut și eu problema asta în trecutul îndepărtat, cam 3 ani m-a ținut, iar acum am o față aproape perfectă happy cu ajutorul unui specialist am trecut peste.
Te asigur, de la el, că fondul de ten nu e dăunător cum spun toate femeile, farmacistele de la colțul străzii. Acneea nu are legătură cu alimentația, este doar un mit și ferește-te de măștile naturale : cu usturoi, bicarbonat, alte drăcii) pentru că oricum nu îți trec.
Fața este o piele foarte delicată și sensibilă, mai ales când ai acnee și trebuie curățată extrem de bine dimineața, seara cu produse destinate tenului tău acneic ( + dacă este gras, uscat etc), produse dermatologice care întradevăr sunt cam scumpe, dar nu se compară cu nimic.
Înafară de curățare, tu ai nevoie de un medic care să te îndrume și te rog, nu te duce la un dermatolog care nici nu stă să se uite la fața ta și îți dă la nimereală, produse care dă și la alții. Eu am cheltuit în acei 3 ani sute de milioane cu produse scumpe, dar ineficiente. Să nu faci greșeala asta.
Mai bine investești bani în consultații la un doctor bun, specialist, eventual și privat ( pentru că acolo este altfel treaba ). Ți-am vândut niște ponturi pentru care eu aș fi dat foarte mult înaine.
Ești fată? De unde ești?

| Assassina a răspuns:

Nu folosi fon de ten pentru ca ai puytea deveni dependenta plus ca iti face si mai multe cosuri.Fa masca cu argila si castravete timp de o saptamana si gata.Du-te la un magazin naturist si ia o cutiuta mica cu argila de BAUT.DA-O PRIN RAZATOARE (caci sunt bucatele) si amesteca bine cu suc de castravete(storci vreo 2-3 castraveti). Pune-o pe fata si las-o sa swe usuce.Din momentul in care este uscat complet.Asteapta 20 de min si spala-te.Trebuie sa o faci in fiecare zi timp de o saptamana. Sper ca te-am ajutat, bafta si sanatate multa!

| Assassina a răspuns:

Stai,esti baiat? LOL...laughing. Daca esti baiat sa nu te dai cu font de ten ca nu e bine...La fete nu e problema daca din greseala se observa ca au, dar tu? O sa rada toata lumea de tine! Si da, fndul de ten are o anumita contributie asupra afectarea pielii(cearcane, piele lucioasa si flezibila )

| STEFANCELMARE66678 explică:

SUNT FATA! E contul fratelui meu

| R0R0 a răspuns:

E mai bine sa faci o vizita la dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NH4OH):

Ce produse au functionat la tine?

| NH4OH a răspuns (pentru anonim_4396):

Am folosit, cum spuneam, produse de curățare, creme pentru pete, SPF ( categoric, nelipsit) + o cremă EXTREM de bună, dar din păcate este un preparat original al clinicii dermatologice + că am făcut niște tratamente chimice acolo. Ce-i drept, ce ți-am spus eu aici nu e chiar la îndemâna oricui.