| Diana2222 a întrebat:

Am 14 ani si am mustata. Mi se vede cam rau. Va rog, ce imi recomandati sa fac. Nu o mai suport. De multe ori am si plans pentru asta sad

15 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Simplu,da-o jos! Ceara/penseta.

| AirănMeidăn a răspuns:

Te duci la un salon si spui sa ti-o dea jos

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Problema este ca daco vei da jos va creste si mai multa si mult mai repede tu alegi ramai cu ea sau...

| Innsbruck a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Fals.Nu va creste mai mult si mai repede.Este mai bine sa te epilezi acum, normal ca va creste nimic nu va opri procesul de crestere nici macar daca o lasi pana iti faci codite din ea. E mai bine sa o dai jos de cateva ori in cateva luni, decat sa ai o mustata de aia ca la romi la pubertate.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Procesul este normal dar daca, o va rade acum ii va creste mult mai repede si ami mult hai sa nu facem noi teste pe pielea altcuiva eu vb din experienta si plus ca nu ma interezeaza in mod special Funda eu vreau doar sa-l ajut asa ca hai sa nu facem experimente pe Pielea altcuiva

| Neo12 a răspuns:

Trebuie să o dai jos pentru a avea un aspect frumos.
Cu benzile de la Veet ar fi ok sau penseta. Poţi opta şi pentru un salon, acum depinde de bugetul tău.
Mult succes şi o zi bună îţi doresc!

| Ritsuko a răspuns:

Ia-o cu penseta, doar atat. Probabil nu vrei sa ti-o iei cu ceara caci daca te faci asa prima oara te iriti.

| T0T a răspuns:

Cu aparatul de ras. Oh fetele din ziua de azi laughing Nu vreau sa spun ceva deoarece o sa se supere cateva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu doar mustata, da sa vezi ce m-am dat eu cu capul de pereti cand mi-a aparut si par pe piept. sad
Hai ca o poti pensa sau da jos cu benzi epilatoare.Cateva lacrimi in plus si dispare.

| gabriel87000 a răspuns:

Da daca o dai jos va creste mai repede.asa ca las-o asa.nu incerca ce zic astia ceara sau mia stiu eu ce pentru ca tot va creste pana la urma cu cat o dai jos des cu atata creste mai repede inapoi

| Mayar a răspuns (pentru Innsbruck):

Exact!

| Voidwithin a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Http://www.descopera.ro/......rcetatorii

Parul creste datorita schimbarilor hormonale, faza cu rasul e un mit.

| Anonimaa27 a răspuns:

Mergi la salon.winking

| Ioana300 a răspuns:

Poti sa o iei cu ceara sau cu penseta, iti zic sincer, nu creste repede, e normal sa reapara dar daca o ti sub control nu e nici o problema

| BiuL a răspuns:

Te duci la cosmetica sa ti-o epileze cu ceara. In timp se va rari. Daca rezisti la durere, poti sa o pensezi acasa.