| 4andrea567 a întrebat:

Buna TPU!
Am nevoie de ajutor.
Nu stiu cum sa-mi fac parul sa-mi stea bine, am curtain bangs si nu mi se mai aranjeaza
de asemenea, pentru face shape, unde relativ se termina hairline-ul pare ca se formeaza acolo o inima, gen partile de sus de la inima de o formeaza, doar ca face shape ul meu cred ca e oval, nu in forma de inima.
Nu stiu cu ce coafură imi sta mie bine, fara breton nu prea-mi sta bine, dar the curtain bangs nici ele nu se mai aseaza.Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tunde-te scurt, baiteste si ai o noua infatisare, forma si se aseaza usor, cu pieptanul sau degetele!

| Adrianutaklm a răspuns:

Bunaaa! In primul rand ca sa-ti stea bine incearca sa iei o perie rotunda si sa le stilizezi plus, daca ai curtain bangs ti-as sugera sa-ti faci si butterfly cut sau wolf cut sau pur si simplu layers si acele layers sa fie facute cu sotete(cauta pe goole tutorial pentru ca e greu de explicat si e mai usor sa vezi direct)

| 4andrea567 explică (pentru Violleta2022):

Singura problema e ca vreau sa mi las parul sa creasca

| 4andrea567 explică (pentru Adrianutaklm):

Okayy am sa vad ce pot face cu layers
iar in loc de perie rotunda(am, dar nu de aia electrica) pot folosi bigudiuri peste noapte?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 4andrea567):

Atunci mergi sa-l indrepte si tot la 2-3 luni, il tot ajusteaza si pana la vara urmatoare vei avea parul lung si mult ai frumos.

| Adrianutaklm a răspuns (pentru 4andrea567):

Sunt perfecte si bigudiurile