| OnlyTheScript a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Cine imi poate spune si mie cum sa imi albesc dintii ( vreau sa ii am alb imaculat). Vreau metode care nu ma costa bani ( vreau sa spun ca vreau ceva natural). Primeste funda cel care imi zice cea mai eficienta metoda care da rezultate in timp scurt! papa:*

9 răspunsuri:
| Bdtd04 a răspuns:

Eu ma spal cu lamaie si bicarbonat. Doar amesteci sodiu si lamaia si gata! Ai potiunea magica laughing. La mine chiar a mers, ma spalam de 2-3 ori pe zi.

| Bdtd04 a răspuns:

Bicarbonat si lamaie! Pui o lingurita de bicarbonat iar peste stori zeama de lamaie. Iar apoi amesteci si acea,, crema,, ce iti va iesi o pui pe periuta de dintiwinking Sper ca te-am ajutat :*

| OnlyTheScript explică (pentru Bdtd04):

Bine dar bicarbonatul acela unde il gasesc si cat costa?

| mona a răspuns:

Foloseste o pasta de dinti pentru albire si bicarbonat de sodiu

| Bdtd04 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Pai prin supermarket-uri. Si pretul e pana in 10 lei. Eu de exemplu pe o cutie am dat 6 lei si cativa bani. dar oricum merita.:*

| Oana92 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Se gasesc plicuri de bicarbonat in orice magazin, sunt foarte ieftine, sa zic undeva la 2 lei un plic si e desul de mare.

| Phhh a răspuns:

Bicarbonatul trebuie folosit o data la 2 saptamani. Daca-l folosesti zilnic o sa ti se strice smaltul dintilor si dupa un timp o sa ti se innegreasca!

| Kasia a răspuns:

Daca vrei dinti de un alb imaculat nu prea o sa te ajute o metoda naturala.
si eu folosesc bicarbonat+lamaie dar trebuie folosit o data pe saptamana
acel amestec este foarte acid iar bicarbonatul e grunjos de aceea curata bine dintii...e ca si cum iti exfloiezi pielea cu ceva abraziv doar ca e vorba de dinti.dar folosit excesiv mai ales in combinatie cu lamaia ce e acida poate sa iti faca mai rau: slabirea rezistentei smaltului, dureri, poti fi predispusa la carii apoi.asa ca incearca acest amestec dar fa-o asa cum trebuie.o data pe saptamana.
daca nu te satisface metoda aceasta poti oricand sa iti cumperi plasturi care au un efect extraordinar.

| LoriLoL a răspuns:

Unde se gaseste bicarbonat?! doamnee pe ce lume traim doar pe net? Apropo de bicarbonat ..grija cat de des il folositi.si pentru un alb imaculat in metode naturale nu exista.doar la medicul stomatolog cu ceva banuti in plus.