| Smileyouarebeautiful a întrebat:

Am parul foarte tocitcryingce ar trebui sa facsad. Acum o luna m-am tuns vreo 4-5 cm insa acum iarasi e tocit cam tot atat.Ce ar trebuie sa fac? Fundaa

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ascovit a răspuns:

Pai il tunzi din nou, si pentru a preveni asta foloseste ceva masti de par potrivite pentru tine.

| Kisie a răspuns:

Mai taie din el dal dracu

| Liana12 a răspuns:

Il intinzi cu placa in fiecare zi sau s-a tocit el singur raised eyebrows?

| cristina117 a răspuns:

Eu stiu o metoda traditionala care iti repara parul la varfuri. trebuie iti faci o masca din oua facute spuma si sa o lasi sa actioneze dupa care clatesti bine. Sper ca te-am ajutat :* la mine a functionat!

| mimicool a răspuns:

Incearca cu masti pentru par deshidratat, sampoane si balsamuri speciale. Daca parul tau nu prea raspunde la tratamente cosmetice externe, incearca sa faci o cura de vitamina A, E si calciu.Mananca alune, seminte, migdale...si incearca uleiul cald de 2x/saptamana.Ia o cescuta de ulei de masline [virgin, de calitate] incalzeste-l putin in bain-marie[adica o oala mica cu apa, iar deasupra recipientul cu ulei si astepti pana are o temperatura acceptabila]... aplica pe par, evita radacinile si insista pe varfuri. Piaptana-l si infasoara-te cu un prosop cu care sa stai in cap peste noapte sau macar 30 min-1h,apoi te speli cu sampon si te clatesti bine cu ceai de la plafar[sunt niste cutii verzi maricele si au mai multe plante amestecate,faci infuzie,lasi sa se raceasca, atat cat suporti].Iti garantez ca vei avea un par mult mai sanatos astfel, doar trebuie sa ai grija de el, sa nu-l lasi mult timp desfacut, in vant sau ploaie, soare[mai ales] Funda?happy

| uAme a răspuns:

Pai trebuie sa-ti tai varfurile (asta inseamna maxim 5 milimetri, nu 5 centimetri!) o data la sase saptamani. Pe langa asta, trebuie sa pulverizezi dupa fiecare spalare pe cap un spray pentru regenerarea varfurilor. Ar fi preferabil sa-l folosesti de doua ori pe saptamana. Funda?

| Romania_TianDe_1987 a răspuns:

Salut foloste balsamul e par regenerant de la tianDe. este natural si are rezultat sigur. nu mai taia parul ca e bijuteria femeii.
http://tianderomania.ucoz.com/index/produsele_noastre/0-5