| maria0405 a întrebat:

Buna TPU! Am parul ondulat (2c) tuns in scari din noiembrie. Deja scarile s-au cam stricat si parul incepe sa isi piarda din volum avand in vedere ca nu il (mai) pieriez. Credeti ca daca imi fac mai multe scari va avea mai mult volum si se va aseza? Ma gandeam sa imi fac si un (fel) de breton gen side bangs/curtain bangs. Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca un bob lung de data asta, pana la umeri, ca sa-ti schimbi lookul si totoddata sa dai volum parului.

| Ofiintă a răspuns:

Scările nu dau volum părului.

| maria0405 explică (pentru Ofiintă):

Mie cel putin imi dau volum. Cred ca depinde de parul fiecaruia.

| Ofiintă a răspuns (pentru maria0405):

Probabil depinde de structura părului pe care îl ai.
Al meu este fin, cu fir subțire, scările nu fac decât să pară rar.

| zurick a răspuns (pentru maria0405):

Scările taie din volum. De asta persoanele cu părul ondulat/ creț îl folosesc.
Încearcă metoda curly girl, e un grup de Facebook cu toate explicațiile bine structurate