| Camytza2003 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Ce costum pot sa imi fac pentru un bal mascat? Va rog sa imi spuneti si cum.Cel mai ingenios raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Bubutza13 a răspuns:

Uite : Iti iei o esarfa pe care o pui pe frunte, o rochie/rochita, parul impletit in multe bucati mai micute, si gata.
calugarita, vrajitoare, tiganca, majoreta ( stil zombie ) happy
vampir, zombie sau o scolarita happy

4 răspunsuri:
| baterie777 a răspuns:

Un Clown ar fi super (si simplu). Deasemenea, poti incerca o printesa, o eroina sau o vrajitoare.

| Bubutza13 a răspuns:

Eu iti recomand "CRUELA", din 101 Dalmatieni. E o idee deosebita, adica nu cred ca a mai fost folosita.
Sau "REGINA ROSIE" din Alice in Tara Minunilor ( acestei idei ii trebuie neaparat pe buze, o inima-desenata cu ruj rosu )
Cruela - http://www.google.ro/......tp?/search
R. Rosie - http://www.google.ro/......tp?/search

| Camytza2003 explică (pentru Bubutza13):

Daca ai niste costume mai simple primesti funda.

| cameliagalateanu a răspuns:

Foarte simplu si interesant.
decoreaza-ti o rochita veche si neimportanta si niste cizmulite cu... ziare.
poti sa-ti faci si o coroana, umbrela si evantai, tapetate cu... ziare.
in loc de ziare poti sa folosesti chiar hartie creponata, de culori diferite sau chiar frunze de copaci, dar mari.
mult succes!