| crysty1067 a întrebat:

am si eu o mare rugaminte si ajutor...acum o saptamana mi-am facut un tatuaj si alataieri m-am dat cu crema si am purtat o bluza(fara folie) si acum am o iritatie si brobonele albe pe tatuaj, nu ma doare doar ustura..multi mi.au spus ca e din cauza ca n.am purtat folie si bluza s-a frecat de tatuaj, alte persoane mi-a spus ca mii s-a infectat de la praf.ma dau cu baneocin, dar nu trece..stiti ce este sau de la ce sau cu ma pot da?

4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Se va vindeca, nu iti fa griji, da cu niste crema de galbenele!

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu s-a infectat, asa e procesul de vindecare, difera de la om la om. In primele zile zona va fi rosie si tatuajul umflat, apoi se va usca si va parea ca este sters sau ca este un tatuaj urat, se schimba putin la culoare etc, in a 7-a zi probabil tatuajul e putin mai albicios decat trebuia, dar daca ai grija de el in perioada de vindecare atunci va arata bine pana la sfersit. Poate bubitele acelea albe sunt o reactie a corpului tau fata de tatuaj. Dar nu iti fa griji, se va vindeca.

| crysty1067 explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Am trecut deja de 7 zile...fix in a 7-a zi m.am imbracat cu bluza fara folie...este al 4 lea tatuaj, dar la celelalte nu am patit asta

| Rux2000 a răspuns:

Eu am avut la fel nu stiu daca se găseşte bepanthen in Romania dar daca da cumpara-ti este foarte buna mi'e mi-a trecut. Tot la fel am facut mi-am luat bluza si cand am tras-o in sus s-a dus si folia am facut ranã si eu am rupt-o (aveam roşu) s-a decolorat un pic dar asta din vina mea tu daca ai doar acele bubite nu afectează cu nimic.